REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 8 d. 10:21

Seimo pirmininkė: pasitikėjimas koalicijoje yra sušlubavęs, bet jai reikia tęsti darbus

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


269550

Pasitikėjimas partneriais valdančiojoje koalicijoje yra sušlubavęs, bet jai reikia tęsti darbus, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Matosi gana akivaizdžiai, kad šiek tiek pasitikėjimas yra sušlubavęs, ir replikomis esame apsikeitę koalicijoje, bet šiame etape svarbu, kad Seimas pasisakė dėl pirmalaikių rinkimų, atmetė šią idėją kaip netinkamą sprendimo būdą, ir kitas etapas, mano manymu, yra visgi tęsti darbus šioje koalicijoje“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė skeptiškai vertino konservatorių svarstomą variantą atsistatydinti Vyriausybei, nes iki kitų rinkimų liko nedaug laiko, o geopolitinė ir šalies vidaus situacija yra sudėtinga.

„Turint galvoje, kiek laiko beliko, koks yra geopolitinis kontekstas, kokie iššūkiai Lietuvoje, (reikėtų – BNS) neperkrauti, neįsisukti į naują sudėtingą politinių derinimų procesą, o padaryti darbus, kuriuos buvome išrinkti padaryti“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Pasak jos, šiuo metu svarbu, kad dėl politinės ateities apsispręstų didžioji koalicijos partnerė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

„Dabar svarbiausia, kad TS-LKD prezidiumas įvyktų kuo greičiau, ir tą sakėme ir koalicijos partneriams, kad tikrai laukiame artimiausiomis dienomis jų apsisprendimo ir vėliau bus vienokie ar kitokie sprendimai dėl darbo koalicijoje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas antradienį atmetė valdančiųjų konservatorių siūlymą skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, kurį TS-LKD argumentavo būtinybe perkrauti politinę sistemą.

Premjerė Ingrida Šimonytė buvo sakiusi, kad įvykus tokiam scenarijui ji trauksis iš pareigų. Vis dėlto po balsavimo I. Šimonytė pripažino, kad taip kalbėdama leido sau šiek tiek per daug ir sprendimą priims konservatorių prezidiumas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA