REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 2 d. 09:24

Seimo pirmininkė: O. Šurajevo provokacija Seime neatrodė skoninga, bet baudų didinti nereikia

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Saulius JakučionisŠaltinis: BNS


274499

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad komiko, visuomenininko Olego provokacija parlamente nebuvo skoninga, tačiau jis buvo nubaustas pagal galiojančius įstatymus, kurių nereikia griežtinti.

„Man asmeniškai jo provokacija neatrodė skoninga, man ji nepatiko, bet jis nubaustas pagal tuos įstatymus, kurie yra galiojantys, ir aš nemanau, kad yra poreikis juos griežtinti“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tikiu, kad mūsų visuomenė darosi vis brandesnė ir ne baudų didinimu mes turėtume su tokiu neoptimaliu elgesiu kovoti“, – pridūrė ji.

Politikus Seime kovą įžeidinėjęs O. Šurajevas praėjusią savaitę buvo nubaustas administracine tvarka už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą. Jam skirta 25 eurų bauda.

Administracinio nusižengimo protokolu nukentėjusiaisiais įvardijami Seimo nariai Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, Remigijus Žemaitaitis, Dainius Kepenis, Agnė Širinskienė, Petras Gražulis.

Leidimą komikui patekti į Seimą išrašė „laisviečių“ lyderė Aušrinė Armonaitė, tačiau ji teigė, kad visuomenininkas su ja nederino savo veiksmų parlamente, o už juos yra atsakingas pats.

Po šio incidento komikui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą. Parlamento Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad A. Armonaitė pažeidė Seimo vidaus taisykles, nes nelydėjo O. Šurajevo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA