REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 25 d. 10:06

Seimo pirmininkė dėl skaidresnės išlaidų sistemos sprendimo tikisi birželio pradžioje

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


268235

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikisi, kad sprendimas dėl skaidresnės savivaldos tarybų išlaidų sistemos galėtų būti priimtas birželio pradžioje.

Taip ji kalbėjo prieš susitikimą su parlamentinių partijų frakcijų seniūnais, per kurį ketinama aptarti Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto rengiamas pataisas dėl savivaldos politikų išmokų.

„Labai norisi su visų frakcijų seniūnais, atstovais pakalbėti apie tai, ar toks mechanizmas tinka ir jeigu tinka, galima būtų netgi nelaukiant Seimo pavasario sesijos pabaigos, bet esant pritarimui, jau birželio 8 turėti priėmimą, turėti išsisprendimą šio klausimo“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji dar kartą pakartojo nematanti poreikio rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

„Seimas turi daryti tuos darbus, kuriuos privalo daryti. Nereikia vienos krizės, pakankamai rimtos, spręsti sukeliant dar didesnę“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas rengia pataisas, kurios užtikrintų skaidrų savivaldybių tarybų narių išmokų, kuriomis kompensuojamos su jų veikla susijusios išlaidos, naudojimą.

Savivaldybių politikų kanceliarinių išmokų skaidrumo klausimą iškėlė visuomenininkas Andrius Tapinas. Anot jo, kai kurie savivaldos politikai maksimaliai panaudojo galimas sumas, nepaisant to, kad per pandemiją judėjimas ir kitokia veikla buvo smarkiai apriboti.

Dėl šios situacijos pasiaiškinti turėjo ir Kauno miesto tarybos nare buvusi švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri galiausiai nusprendė trauktis iš užimamų pareigų.

Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys. Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad kilus klausimų dėl jų išlaidų dirbant Kauno taryboje pasitraukti ministrams būtų geriausias sprendimas.

Tuo metu V. Čmilytė-Nielsen tikino neturinti pagrindo abejoti S. Kairio sąžiningumu. Anot politikės, jis turėtų likti poste, nes Vyriausybės likimas ir taip yra nulemtas.

Valdantieji konservatoriai reaguodami į krizę siūlo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Jie siūlymą argumentuoja siekiu perkrauti politinę sistemą, nes šešėlis dėl galimai neskaidriai naudotų lėšų krito ant visų partijų.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji atsistatydins.REDAKCIJA REKOMENDUOJA