REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 15 d. 09:31

Seimo pirmininkė: biudžetas bus priimtas laiku, „laisviečių“ elgesį sieja su rinkimais

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Erika Alonderytė-KazlauskėŠaltinis: BNS


283510

Seimui antradienį nepradėjus svarstyti 2024 metų valstybės biudžeto projekto, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad šis įstatymas bus priimtas laiku.

„Šiek tiek stebinantis sprendimas, bet Seime kartais būna, kad apima emocija, ir kas nors paspaudžia mygtuką ir netikėtai persisveria ne į tą pusę, į kurią turėtų. Aš iš to nedaryčiau toli einančių išvadų, tiesiog posėdžio pradžioje antradienį ryte ne vieno iš koalicijos politikų trūko (...) ir opozicija pasinaudojo tuo pabalsuodama“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

„Nematau didelės bėdos, nes šiandien Biudžeto ir finansų komitetas vėl svarstys, ištaisys tą spragą, klaidelę, kuri buvo palikta, tai vėl bus grįžta prie to tvarkaraščio, kuris buvo numatytas anksčiau. Manau, terminai bus išlaikyti“, – pridūrė ji.

Biudžeto svarstymas iš Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas tokį sprendimą parėmus ir dviem koalicijos partneriams iš Laisvės partijos.

Tokį bendražygių elgesį V. Čmilytė-Nielsen sieja su artėjančiais rinkimais.

„Laisviečiai“ patys turi savo atstovus delegavę į Vyriausybę, Vyriausybė yra koalicinė, bendra, manau, kad ne mažiau negu kitos koalicinės partijos yra suinteresuotos tuo, kad biudžetui būtų pritarta“, – sakė Seimo pirmininkė.

„Einame į rinkiminį laikotarpį, partijos dėliojasi strategijas 2024 metų net trejiems rinkimams. Reikia pripažinti, kad „laisviečiai“ tokius pagaliukus kaišiodami išlieka dėmesio centre, tai jų tokia net ne strategija, o taktika. Ji, matyt, trumpuoju laikotarpiu pasiteisina. Kiek tai imponuos žmonėms, jei tai reikš, kad sustoja svarbūs procesai ar klausimai, tarkime, nepritarta biudžetui? Čia kitas klausimas. Visgi manyčiau, kad „laisviečiai“ kažkuriuo momentu sustos“, – teigė ji.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, situaciją planuojama aptarti ir koalicinėje taryboje, kuri turėtų įvykti netolimoje ateityje.

Kitų metų valstybės biudžetą planuojama priimti gruodį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA