REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 12 d. 10:47

Seimo pirmininkė: azartinių lošimų reklamos nereikėtų uždrausti visiškai, tačiau reikia griežtinimų

Lietuva

Josvydas Elinskas / ELTA nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


294554

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad azartinių lošimų reklamos nereikėtų uždrausti visiškai, tačiau tam tikri griežtinimai šioje srityje turėtų būti numatyti. Taip pat, anot jos, reikėtų stiprinti lošimų prevenciją.

„Šiandien tik pirmasis etapas, bus pateiktas projektas, kuris atvers diskusiją, kaip galutinai atrodys priimtas pasiūlymas, matysime tikrai dar ne šiandien. Mano manymu nereikėtų visiškai, bet reikėtų šiek tiek griežtinti ir stiprinti prevenciją“, – antradienį žurnalistams parlamente teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Politikė mano, kad antradienį teikiamas Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mindaugo Lingės siūlymas dėl azartinių lošimų turėtų sulaukti palaikymo, tačiau tai bus tik diskusijų pradžia.

„Manyčiau, kad šiandien teikiamas projektas sulauks palaikymo po pateikimo, tačiau yra registruota labai daug kitų pasiūlymų. Daliai jų dar nėra Teisės departamento išvadų. Šiandien per Seniūnų sueigą sutarėme, kad jeigu išvados atsiras, tai siūlymai dar šiandien atsiras darbotvarkėje“, – sakė parlamento vadovė.

„Man atrodo racionalus Liberalų sąjūdžio frakcijos narių užregistruotas pasiūlymas, kuriuo siūloma dalį iš reklamos gaunamų lėšų skirti prevencijai. Taip pat Vyriausybė yra parengusi siūlymų, turėsime diskusiją“, – aiškino ji.

Antradienį Seime numatoma pateikti Azartinių lošimų įstatymo pataisas, kuriomis numatoma drausti azartinių lošimų reklamą. Projektą inicijavo M. Lingė.

Įstatymo pataisas pasirašė 47 parlamentarai iš beveik visų Seimo frakcijų. Prie iniciatyvos neprisijungė nė vienas parlamentaras iš Darbo frakcijos.

Siūlyme numatoma drausti skleisti informaciją apie azartinius lošimus organizuojančios bendrovės bet kokio pobūdžio viešų renginių, veiklų, fizinių ir juridinių asmenų rėmimą.

Priėmus įstatymo pataisas, Lietuvoje būtų draudžiama azartinių lošimų reklama, išskyrus tuo atveju, kai azartinius lošimus organizuojančios bendrovės pavadinimas yra ant lošimų organizatoriaus buveinės pastato.

Taip pat reklamos draudimas negaliotų tuo atveju, jei informacija apie azartinius lošimus būtų skelbiama lošimų organizavimo vietoje ar informacijos apie lošimus skelbime leidiniuose, kurie skirti tik lošimų verslo specialistams.

Projekto iniciatoriai tvirtina, kad akivaizdu, jog šiuo metu taikomi reklamos ribojimai yra ne tik nepakankami, bet ir sudarantys prielaidas toliau agresyviai reklamuoti azartinius lošimus ir skatinti asmenis lošti. Pavyzdžiui, šiuo metu matomos dėmesį prikaustančios reklamos prie ugdymo įstaigų, kuriančios iliuziją greitai ir lengvai praturtėti.

Uždraudus azartinių lošimų reklamą, Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė siūlo sporto varžyboms ir kitiems sporto renginiams numatyti pereinamąjį laikotarpį iki 2028 m. sausio 1 d.

Šalies sporto federacijos siūlymą vertina neigiamai, akcentuodamos neigiamą finansinį sprendimo poveikį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA