REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 30 d. 10:22

Seimo pirmininkė apie „laisviečių“ užuominas dėl G. Landsbergio kandidatūros į EK: ankstyva pradėti mainus

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


302856

Laisvės partijos atstovams užsiminus, jog šie palaikys užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus priklausomai nuo to, kaip konservatoriai rems civilinę sąjungą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymi – pradėti politinius mainus yra gerokai per anksti. Ji akcentuoja, kad konservatorių lyderis kol kas nėra viešai išreiškęs aiškaus ketinimo siekti europinio posto.

„Iš pradžių norėčiau išgirsti iš Gabrieliaus Landsbergio, kad jis ketina kandidatuoti ir norėtų būti komisaru. Aš tokio pokalbio nesu turėjusi, todėl man visi šie pasvarstymai ir lieka tik pasvarstymais. O juo labiau – pradėti dėl to kažkokius mainus, man atrodo, gerokai ankstyva“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad Laisvės frakcijos seniūnas Seime Vytautas Mitalas yra užsiminęs, jog „laisviečiai“ rems G. Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus, vertindami tai, kaip konservatoriai „kovos“ už Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

„Mes kovosime už Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už civilinę sąjungą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė politikas.

Laisvės partija ir anksčiau yra išreiškusi abejonių dėl G. Landsbergio kandidatūros į Europos Komisijos (EK) narius. Dar praėjusių metų rudenį naujienų portalas delfi.lt rašė apie Laisvės partijos valdybos patvirtintą planą, kuriame aptarti veiksmai tuo atveju, jei koalicijos partneriai tinkamai neparems „laisviečiams“ ypač svarbaus Civilinės sąjungos įstatymo projekto. Dokumente teigiama – jei įstatymo priėmimas patirs nesėkmę, Laisvės partija „gali būti priversta“ blokuoti visus TS-LKD teikiamus kandidatus į EK.

Įtakingas leidinys „Politico“ neseniai paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių yra minimas ir G. Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos klausimais.

Viešojoje erdvėje jau anksčiau spekuliuota apie tai, jog G. Landsbergis veikiausiai yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas pakeisti šiuo metu kadenciją EK baigiantį komisarą Virginijų Sinkevičių, atsakingą už aplinką ir vandenynus.

Visgi, pats G. Landsbergis konkretaus atsakymo iki šiol nėra pateikęs – pernai lapkritį komentuodamas minėtus gandus ministras nurodė, jog tai jam nėra svarbiausias klausimas.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA