REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 13 d. 12:46

Seimo pirmininkė apie įvykdytą išpuolį prieš L. Volkovą: opozicijos lyderiams teks būti dar apdairesniems

Lietuva

Josvydo Elinsko (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


294681

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad išpuolis prieš Rusijos opozicionierių Leodiną Volkovą yra bjaurus įvykis. Politikės teigimu, tokie incidentai rodo, kad Lietuvoje gyvenantiems Rusijos ir Baltarusijos režimų opozicionieriams teks būti „dar apdairesniems“.

„Tai vienareikšmiai vertinu kaip labai bjaurų įvykį, tikslas jo akivaizdus, tai baimės sėjimas. Tačiau mūsų tarnybos, kaip jau girdėjome, deda visas pastangas užpuolikams išsiaiškinti ir kitiems tokiems įvykiams užkardyti“, – komentare Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Kas atsakingas už vakarykštį išpuolį, tikiu, tarnybos išsiaiškins, dabar kurti versijų neskubėčiau. Nes jų gali būti visokių“, – pridūrė ji.

Visgi, ji pastebėjo, kad po šio incidento „tiek rusų, tiek baltarusių opozicijos lyderiams teks būti dar apdairesniems“.

ELTA primena, kad antradienio vakarą Vilniaus pakraštyje kol kas nenustatytas asmuo užpuolė ir sužalojo kalėjime mirusio Aleksejaus Navalno bendražygį 43 metų Leonidą Volkovą.

Rusijos opozicionierius buvo užpultas apie 22 val. Antakalnio seniūnijoje, Žuvėdrų gatvėje.

Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Sulaikyti įtariamųjų kol kas nepavyko, keliamos versijos, bus tiriamas nusikaltimas, pasak jo, viena iš versijų – užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Po suteiktos medicinos pagalbos ligoninėje nukentėjusysis gydomas ambulatoriškai.

Rusijos opozicijos atstovas sako, kad specialiu plaktuku namo kieme žmogus jam smogė apie 15 kartų į koją ir sulaužė ranką. Įvykį jis pavadino „tipišku banditišku sveikinimu nuo Putino iš banditų Peterburgo“.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

L. Volkovas iš Rusijos pasitraukė kilus arešto grėsmei. Šiuo metu L. Volkovas gyvena Lietuvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA