REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 31 d. 10:28

Seimo pirmininkė apie apsižodžiavimą Vyriausybėje: politika nėra gerų mergaičių pensionas

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


282362

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesureikšmina premjerės Ingridos Šimonytės bei ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės apsižodžiavimo dėl ekonomikos gaivinimo plano ir sako, kad aštresnės diskusijos galimos ir tarp koalicijos partnerių.

„Man atrodo, kad vyksta diskusija dėl klausimų, kurie labai svarbūs Lietuvai, nes potencialiai jie Lietuvai kainuos šimtus milijonų ar net milijardus eurų, ir gerai, kad ta diskusija vyksta, ir negi tarp koalicijos partnerių gali būtų aštresnės diskusijos“, – antradienį žurnalistams Seime sakė parlamento vadovė.

Ji taip pat teigė nematanti reikalo rinktis koalicijai aptarti situacijos ir teigė, kad valdantieji gali tęsti darbą toliau, o ir susitinka nuolat, taip pat ir Seimo salėje per posėdžius.

„Nematau labai didelio poreikio (rinktis koalicijai – BNS), su koalicijos partneriais kalbame kasdien, ir salėje šiandien susitiksime. Politika nėra gerų mergaičių pensionas ir natūralu, kad būna aštresnių diskusijų“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Vyriausybėje pirmadienį svarstant su Europos Komisija (EK) praėjusią savaitę baigtą derinti atnaujintą ekonomikos gaivinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ kilo kibirkštys tarp premjerės ir prieš atnaujintą planą balsavusios Laisvės partijos vadovės, ekonomikos ir inovacijų ministrės A. Armonaitės.

A. Armonaitė siūlė toliau derėtis su EK dėl su mokesčiais susijusių rodiklių peržiūros ir pasakius, kad ji balsuos prieš, I. Šimonytė prašė atsakyti, kodėl.

A. Armonaitė į tai atsakė nežinanti „kas čia jau per žanras“ ir svarstė, kad premjerė balsavime kvestionuoja jos motyvus. Į tai reaguodama I. Šimonytė teigė norinti, kad protokole būtų aišku, dėl ko balsuojama prieš, o į A. Armonaitės repliką, kad ji nesupranta, kas čia vyksta, atsakė plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusia fraze – „lėkštės dūžta“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA