PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 15 d. 20:07

Seimo pirmininkė apie Anušausko atsistatydinimą: priežastys turėtų būti aiškios ir rimtos

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Miglė ValionytėŠaltinis: ELTA


295044

Pasitvirtinus žiniai apie Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad to priežastys turėtų būti labai aiškios ir rimtos, pažymėdama, kad su koalicijos partneriais sprendimas nebuvo suderintas.

„Laikotarpis įtemptas, bet prieš vertinant reikėtų išgirsti Premjerės argumentus, tokių sprendimų priežastys turėtų būti aiškios ir rimtos. Pats ministro keitimo faktas labiau aktualus vidaus politikai, nes darbas su sąjungininkais turi ir, tikiu, išliks sklandus, ne vienas ministras atsakingas už tai“, – Eltai sakė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė Nielsen taip pat pabrėžė, kad šis sprendimas nebuvo derintas su koalicijos partneriais.

„Tas klausimas koaliciniame formate derintas nebuvo“, – pažymėjo ji.

ELTA primena, kad penktadienį socialiniuose tinkluose pasirodė žurnalisto Edmundo Jakilaičio dviprasmiškas įrašas, sukėlęs įtarimą, jog ministras A. Anušauskas traukiasi iš pareigų.

Pasirodžius šiam įrašui, ELTA susisiekė su A. Anušausku. Visgi, jis tokios informacijos nei tvirtino, nei neigė – tik nukreipė apie galimą atsistatydinimą teirautis paties E. Jakilaičio.

Spėliojant, ar pasirodžiusi informacija yra teisinga, penktadienio vakarą Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, jog premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą atsistatydinti.

Reaguodami į žinią apie ministro atsistatydinimą valdančiosios koalicijos partneriai tikino esą nustebę. Kaip Eltai penktadienio vakarą sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, apie A. Anušausko sprendimą trauktis koalicijos kolegos nebuvo informuoti.

„Kaip tik su Čmilyte-Nielsen kalbėjau vakare, penktą valandą, kai pradėjo lįsti ta informacija. Apie tai su mumis nebuvo kalbėta. Kita vertus – ar turėtų? Tai yra konservatorių reikalas“, – sakė jis.