REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 14 d. 11:29

Seimo opozicija: valdančiojoje daugumoje jau ne tik lėkštės dūžta, bet pro langą mėtomi virtuviniai baldai

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


283429

Antradienį iš Seimo plenarinio posėdžio išbraukus pirmąjį 2024 m. valstybės biudžeto svarstymą ir už tai balsavus dviem „laisviečiams“, parlamento opozicijos atstovai tvirtina, kad tai parodo vis prastėjančius santykius tarp valdančiosios koalicijos partnerių.

„Valdančiojoje daugumoje šiandien ne tik lėkštės dužo, bet ir langai, ir baldai pro langus buvo mėtomi, ir šaldytuvai, kiti panašūs dalykai, kurie gali privesti prie įvairiausių įdomių politinių procesų, matant kaip santykiai klostosi viduje“, – antradienį Seime žurnalistams teigė Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Tai, kad balsavimas parodė dar didesnes įtampas valdančiųjų gretose, tvirtino ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Pirmiausia atsiranda Seime vis daugiau žmonių, kurie statutą paskaito, tai didelis pliusas. O antra, tai dabar nebe lėkštės dūžta, o priėjome prie puodų daužymo ir virtuvinių baldų mėtymų pro langą. Kuo toliau, tuo įdomiau“, – sakė S. Skvernelis.

Antradienį iš Seimo plenarinių posėdžių buvo išbrauktas pirmasis 2024 m. valstybės biudžeto svarstymas.

Už tokį opozicinės Darbo partijos frakcijos siūlymą balsavo 63, prieš – 53, susilaikė 6 parlamentarai.

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis pateikęs siūlymą tikino, kad Seimo BFK išvada dėl biudžeto neatitiko parlamento statute keliamų reikalavimų. Tuo tarpu BFK pirmininkas Mindaugas Lingė aiškino, kad tokios komiteto išvados yra įprasta praktika, o siūlymai biudžetui yra nepagrįsti finansiniais šaltiniais.

Už siūlymą balsavo du „laisviečiai”

Siūlymas išbraukti biudžeto svarstymą iš antradienio darbotvarkės buvo priimtas opozicijos frakcijų atstovų ir dviejų „laisviečių”, Ievos Pakarklytės ir Tomo Vytauto Raskevičiaus dėka. Jeigu minėti du parlamentarai būtų balsavę prieš arba susilaikę, tuomet dėl siūlymo būtų reikėję perbalsuoti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA