REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 29 d. 08:37

Seimo nariai rudenį deklaravo 1,5 karto daugiau susitikimų nei prieš metus

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


262950

Praėjusi Seimo rudens sesija yra aktyviausia nuo kadencijos pradžios. Jos metu pusė parlamentarų paskelbė 739 susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais – pusantro karto daugiau susitikimų negu prieš metus, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktos Seimo narių darbotvarkių apžvalgos.

Iš viso nuo kadencijos pradžios parlamentarai paviešino daugiau nei 2,6 tūkst. susitikimų su interesų grupių atstovais ir registruotais lobistais.

Daugiausiai susitikimų praėjusių metų rudens sesijos metu deklaravo Laisvės frakcijos narė Aušrinė Armonaitė – 59 susitikimus, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Jurgita Šiugždinienė po 57 susitikimus.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė 37 susitikimus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė – 36 susitikimus.

Aktyviausiai, kaip ir pavasarį, susitikimus skelbė Laisvės frakcija – 10 iš 11 frakcijos narių viešino, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko (iš viso 159 susitikimai). Liberalų sąjūdžio frakcijoje susitikimus skelbė 10 politikų iš 12 (iš viso 101 susitikimas), rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas tyrimas.

Po bent vieną susitikimą taip pat deklaravo 10 iš 16 Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių – jie paviešino 66 susitikimus. 7 iš 12 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių paskelbė 38 susitikimus, 22 iš 51 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių – 285 susitikimus, 8 iš 20 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių – 51 susitikimą.

1 iš 10 Darbo partijos frakcijos narių paviešino 2 susitikimus su interesų grupių atstovais ir registruotais lobistais.

Nė vienas iš Lietuvos regionų frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės narių nepaskelbė tokių susitikimų.

Valdančioji koalicija paskelbė pusketvirto karto daugiau susitikimų (545 susitikimus) negu Seimo opozicija (157).

„Džiaugiuosi, kad parlamentarai vis aktyviau viešina savo susitikimus ir taip leidžia geriau suprasti, su kokiais verslo, profsąjungų, pilietinių ir kitų organizacijų atstovais susitinka priimdami mums visiems svarbius sprendimus. Labai norėčiau, kad būtent šiems susitikimams darbotvarkėse būtų skiriama daugiau dėmesio, aiškiai nurodant jų temas bei tikslus. Tikiuosi, kad ir Seimo kanceliarija imsis veiksmų, siekiant palengvinti darbotvarkių pildymą iš techninės pusės“, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvų vadovė Ieva Dunčikaitė.

Daugiausiai paskelbtų susitikimų vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis (233). Iš jų, 48 susitikimai vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis ir įmonėmis. Kas penktas susitikimas (162 iš 739) vyko su NVO ir kitomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis, taip pat su švietimo įstaigų ir mokslo atstovais (152 susitikimai).

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2022 m. rugsėjo 10 d. – 2023 m. vasario 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose paskelbti susitikimai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA