REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 1 d. 16:54

Seimo konservatoriai įpareigoti nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų biudžeto iniciatyvų

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


285194

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas penktadienį priėmė sprendimą įpareigoti frakcijos Seime narius balsuoti tik už tuos siūlymus kitų metų valstybės biudžetui, kurie suderinti su Vyriausybe.

„Sutarta lygiai tas pats, ką sutariame kiekvienais metais – palaikyti tik su Vyriausybe suderintus pasiūlymus“, – po TS-LKD prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Pernai tokio sprendimo nesilaikęs tuometinis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas buvo pašalintas iš partijos, vėliau jis atsisakė ir parlamentaro mandato.

Pasak G. Landsbergio, įpareigojimas skirtas visiems Seime dirbantiems partijos nariams.

Pirmasis Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma penktadienį registravo siūlymą kitų metų biudžete papildomai skirti 373 tūkst. eurų Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Šio siūlymo Vyriausybė nėra svarsčiusi ir nėra jam pritarusi.

G. Landsbergio teigimu, TS-LKD prezidiumas išsakė poziciją, kad nepritaria J. Razmos siūlymui.

„Premjerė pasakė, kad numatytas STT finansavimo padidinimas kitose eilutėse, tai aptarta su STT vadovu, premjerė pati yra tai aptarusi, ir tokio finansavimo padidinimo, koks konkrečiai numatytas J. Razmos siūlyme, STT nėra išsakiusi. Apsikeitėme nuomonėmis ir protokole įrašyta, kad prezidiumas nusprendė nepritarti šiam pasiūlymui“, – teigė konservatorių lyderis.

Dėl kitų metų valstybės biudžeto priėmimo Seimas planuoja balsuoti kitą savaitę, gruodžio 5 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA