REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 14 d. 18:30

Seimo kanceliarija aiškinasi situaciją dėl O. Šurajevo apsilankymo Seime

Vilnius

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


261675

Seimo kanceliarija aiškinasi situaciją dėl visuomenininko, komiko Olego Šurajevo apsilankymo parlamente antradienį.

„Gautas raštu Seimo nario skundas dėl šios dienos įvykių, Seimo kanceliarijoje sudaryta komisija aiškinasi situaciją“, – BNS sakė Seimo spaudos biuro vadovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Į Seimo kanceliariją su skundu dėl galimai pažeistos Seimo rūmų vidaus tvarkos kreipėsi parlamentaras Mindaugas Puidokas, jis taip pat paaiškinti, kas į parlamentą įleido O. Šurajevą, pareikalavo per Seimo posėdį.

Komiko apsilankymu parlamente feisbuke pasipiktino keli opozicijos politikai.

„Premjerės patarėjas šiandien įsijautė į savo pareigas ir ėmėsi daryti tvarką Seime: rėkavo iš antro aukšto balkono ir buvo pirmininkaujančio J. Razmos iš ten išprašytas. J. Razma pakvietė apsaugą, trukdė Seimo narių slaptam balsavimui, tad galiausiai buvo išmestas ir iš Seimo“, – paskelbė Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė.

„Nepriklausomai nuo mūsų daromų gerų darbų, jie mūsų neatleidžia nuo prievolės laikytis padorumo, viešos tvarkos ir pan. Aš norėčiau paklausti žmonių, kurie įdeda daug darbo ir pastangų rinkdami lėšas kovojančiai Ukrainai, ar tikrai kai kurių kolegų elgesys tam tikra prasme nediskredituoja ir jūsų? Ar tikrai darant gerus darbus visa kita gali daryti kaip sugalvojęs? Kur yra riba? (...) Nekomentavau anksčiau išplatintų vieno veikėjo video apie tai, ką turėtų čiulpti A. Zuokas, bet tai, kas vyko šiandien Seime, kai įžūliai buvo tyčiojamais, provokuojama, įžeidinėjama, visa tai filmuojama ir naudojama naujoms patyčioms, manau, peržengia bet kokias ribas“, – komentavo „valstiečių“ atstovas Aurelijus Veryga.

O. Šurajevas Seime lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto (STI) pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos kreipėsi O. Šurajevas.

Po A. Armonaitės pasisakymo O. Šurajevas Seime filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais, atsistojęs šalia žurnalistų filmuojamo Petro Gražulio laikė telefoną su LGBT vėliava.

Pagal Seimo vidaus tvarkos taisykles, jas pažeidęs asmuo Seimo kanclerio sprendimu gali būti įspėtas arba jam iki vienų metų gali būti apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas. Asmeniui, kuris pakartotinai pažeidžia reikalavimus, Seimo kanclerio sprendimu leidimų išdavimas gali būti apribotas neterminuotai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA