REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 6 d. 15:21

Seimo Antikorupcijos komisija toliau tęs „BaltCap“ istorijos nagrinėjimą uždarame posėdyje

Lietuva

Algirdas Stončaitis. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


294135

Trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisija, nagrinėjusi klausimą dėl iš bendrovės „BaltCap“ valdomo fondo pasisavintų lėšų, nusprendė toliau tęsti parlamentinę kontrolę ir kitą posėdį surengti už uždarų durų.

„Pasiūlymas būtų tęsti parlamentinę kontrolę šio klausimo ir kito posėdžio metu galėtume, per protingą terminą sutarę, padaryti uždarus klausymus ir sužinoti jautresnės informacijos”, – posėdžio metu siūlymą pristatė komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.

„Siūlyčiau tęsti parlamentinę kontrolę, toliau tęsti klausimo nagrinėjimą, bet kitą posėdį padaryti gyvai ir uždarą”, – teigė jis, o siūlymui komisija pritarė bendru sutarimu.

ELTA primena, buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis vasarį buvo sulaikytas Vilniuje. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų kapitalo fondo lėšų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Europos prokuroras Darius Karčinskas ketvirtadienį kreipėsi į teismą, prašydamas pratęsti Š. Stepukonio suėmimą dar mėnesiui.

Dėl Š. Stepukonio atliekami du ikiteisminiai tyrimai. Pirmajame jis įtariamas dėl maždaug 27 mln. eurų „BaltCap“ fondų lėšų pasisavinimo. Prokuratūros teigimu, daugiau nei 20 mln. eurų Š. Stepukonis galėjo pralošti. Tuo metu kita dalis pinigų galėjo būti prarasta rizikingose investicijose per platformą „Interactive Brokers“.

Antrasis ikiteisminis tyrimas atnaujintas pradėjus pirmąjį. Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas.

Š. Stepukonis įvairiais laikotarpiais vadovavo infrastruktūros fondo bendrovėms Lietuvoje ir buvo projektų bendrovių Lenkijoje valdybos pirmininkas. Juridinių asmenų registro duomenimis, Lietuvoje jis yra buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovių „Investicijų uostas“, „Knowledge investment“, „Moelta“, „Nullus“, „Safe community“, „Urban Revitalisation“, „Vėjo sesės 1“, „Venetus capital“, „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ir „Žvirgždaičių energija“ vadovu.

Tuo metu Lenkijos registre Š. Stepukonis nurodomas kaip buvęs bendrovių „Izim SP“, „Deuteros Izim Edu“, „EN Efficiency PL“, „Protos Izim Edu“ ir „Tritos Izim Edu“ valdybos pirmininkas. Kaip nurodoma „BaltCap“ tinklapyje, „Izim“ yra speciali portfelio įmonė, kurios tikslas – kelti pragyvenimo lygį Lenkijos miestuose atnaujinant viešąją infrastruktūrą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA