REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 8 d. 16:28

Seime svarstoma dar viena apkaltos iniciatyva: kelia klausimą dėl A. Bilotaitės likimo

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: Etaplius.LT


269640

Seimo opozicija nutarė išsikviesti vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę į bendrą parlamento mažumos frakcijų posėdį ir aptarti pastarąjį Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl migrantų sulaikymo bei apgyvendinimo registracijos centruose.

Apie tai Eltai patvirtino parlamento Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė. Ji nurodė, kad opozicija viliasi su ministre susitikti jau kitą savaitę.

„Mes jau esame išsiuntę kvietimą ministrei susitiksi į bendrą mūsų frakcijų posėdį“, – Eltai komentavo A. Širinskienė.

„Laikas priklausys nuo ministrės darbotvarkės. Mes prašome kuo greičiau – kitą savaitę“, – pridūrė ji.

Parlamentarė nurodė, kad politikai iš ministrės viliasi išgirsti aiškesnius atsakymus dėl KT išvados bei tolimesnių įstatyminės bazės tobulinimų. Visgi, opozicijos nuomonė dėl A. Bilotaitės politinės atsakomybės nesikeičia. Tačiau, pažymėjo A. Širinskienė, konkretesni sprendimai bus priimti jau po susitikimo su Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadove.

„Gali būti ir apkaltos iniciatyvos svarstomos“, – aiškino Seimo narė.

„Konstitucijos pažeidimas – matyt, niekas neabejoja, kad jis yra. Konstitucinis Teismas tai konstatavo. Tas šiurkštumas, kuris reikalingas apkaltai, lygiai taip pat yra, nes išties palietė iš esmės tūkstančių žmonių pamatines teises ir laisves. Taigi, matyt, pagrindai apkaltai, kaip kolega V. Bakas kalbėjo, yra“, – referuodama į Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kolegos Vytauto Bako samprotavimus sakė A. Širinskienė.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, V. Bakas neatmeta, kad jau artimiausiu metu ims rinkti parašus dėl ministrės A. Bilotaitės apkaltos. Pasak jo, konservatorių deleguota ministrė šiurkščiai pažeidė Konstituciją, todėl, įsitikinęs politikas, konservatorės likimo Seime klausimas turėtų būti svarstomas labai rimtai.

„Konstitucija, visgi, buvo pažeista. Ir ji pažeista ne dėl nežinojimo ar nesupratimo. Mes matome grubų Konstitucijos pažeidimą, kada ministrė viską žinojo. Ji žinojo, jog jos inicijuoti veiksmai prieštarauja Konstitucijai“, – komentuodamas KT išvadą dėl migrantų sulaikymo politikos sakė parlamentaras.

Trečiadienį KT nustatė, jog neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai. Tokį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjusi migranto, atvykusio į Lietuvą iš Irako, skundą. Pastarasis prašė KT įvertinti įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

Po KT išaiškinimo, Seimo opozicija ėmė diskutuoti, ar vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė neturėtų prisiimti politinės atsakomybės dėl taikytos antikonstitucinės migrantų politikos. Visgi, pati ministrė pažymi, kad užsieniečių teisinės padėties įstatymas buvo keistas viso Seimo vardu, o šiuo metu jau suformuota darbo grupė, ruošianti sprendimus tolimesniam įstatyminės bazės tobulinimui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA