REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 19 d. 11:43

Seime pritarta siūlymui leisti ginklų panaudą

Lietuva

Asociatyvi Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


295345

Seimas po svarstymo pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma leisti ūkinėje veikloje ne tik ginklų pardavimą ar nuomą, bet ir panaudą.

Pasak vieno projekto iniciatorių, Seimo Pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo, tokios pataisos būtų naudingos Lietuvos šauliams – Šaulių sąjunga turi ginklus, perduotus valstybės ar įsigytus už valstybės biudžeto, paramos lėšas, tačiau jų negali perduoti, padovanoti ar nuomoti.

„Šaulių sąjunga turi ginklus. Priėmus pataisas, galėtų juos išduoti savo nariams panaudos pagrindais. Šiuo metu galima ginklus tik pirkti, nuomoti (pavyzdžiui, parduotuvės nuomoja ginklus medžioklei). Priėmus pataisas atsirastų įstatyminis pagrindas perduoti ginklus panaudos būdu. Žinoma, taip gauti ginklus galėtų tik asmenys, kurie turi galiojantį A kategorijos leidimą tokiam ginklui“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė P. Saudargas, kuris pats yra Šaulių sąjungos narys.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projektui po svarstymo pritarė 110, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 4 Seimo nariai. Numatoma, kad pakeitimai įsigaliotų 2024 m. liepos 1 d.

Iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos išduotomis licencijomis verstis ginklų nuoma įsigaliojus šiam įstatymui, suteikiama teisė verstis ir ginklų panauda.REDAKCIJA REKOMENDUOJA