REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 9 d. 10:47

Seime opozicijos atstovai nušalinti nuo pirmininkavimo posėdžiams, grasina palikti salę

Lietuva

Kęstutis Navickas. BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


235087

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijos svarstymas Seime įžiebė konfliktą tarp valdančiųjų ir opozicijos.

Valdantiesiems trečiadienį surengus nenumatytą posėdį, kad būtų baigtas balsavimas dėl interpeliacijos, ketvirtadienį atsakomąjį žingsnį planuoja opozicija – ryte susirinkę opozicinių frakcijų seniūnai nutarė posėdžiauti atskirai.

Išklausę Graikijos prezidentės kalbą plenarinėje posėdžių salėje opozicijos atstovai pareiškė, kad su jais nesiskaitoma ir paliko salę. 

„Tęsti posėdžio tokioje aplinkoje tikrai negalime, organizuojame pasitarimą Kovo 11-sosios salėje, tęsėme darbą ten“, – pranešė Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Jis teigė, kad nesiskaitymas su opozicijos teisėmis prasidėjo trečiadienį sušaukus nenumatytą posėdį ir pritarus žemės ūkio ministro atsakymams į interpeliaciją.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas prieš plenarinį posėdį žurnalistus informavo, kad visi opozicijos atstovai, kurie paprastai popiet pirmininkaudavo Seimo posėdžiams, nuo šių pareigų nušalinti.

„Taip nušalinti opozicijos atstovai, Seimo vicepirmininkai, nuo Seimo plenarinių posėdžių pirmininkavimo visą birželio mėnesį“, – pirmininkavimo grafiką žurnalistams rodė socialdemokratas.

Anot jo, tai padaryta be jokio paaiškinimo.

„Tiesiog atsiuntė ir viskas“, – sakė jis.

„Tai reiškia, kad opozicijos atstovai Seimo posėdžiuose nereikalingi“, – pridūrė J. Sabatauskas.

Tokį valdančiųjų sprendimą jis pavadino demaršu prieš opoziciją.

Plenarinio posėdžio pradžioje konservatorių lyderis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis viešai kreipėsi į Seimo vadovybę, kad ištaisytų klaidą ir grąžintų opozicijos atstovus pirmininkauti posėdžiams.

Pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma paaiškino, kad taip pasielgta, nes trečiadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen buvo informuota, jog opozicija ketvirtadienį boikotuos Seimo darbą.

„Suprantama, kad boikotuojantys vicepirmininkai pirmininkauti posėdžiui nebūtų galėję“, – teigė jis.

J. Razma pažadėjo ištaisyti „nesusipratimą“, jei opozicijos atstovai vis dėlto nutartų likti dirbti plenarinių posėdžių salėje.

 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA