REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 14 d. 11:30

Seimas pratęsė nepaprastąją padėtį šalies pasienyje

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


261616

Seimas antradienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastosios padėties režimą šalies pasienyje. Už balsavo 80 parlamentarų, prieš – 16 Seimo narių, susilaikė 27.

Iki šiol nepaprastoji padėtis galiojo iki kovo 16 d. imtinai. Šis terminas nukeliamas iki gegužės 2 d. imtinai.

Kaip ir iki šiol, nepaprastosios padėties režimas galios tik dalyje valstybės teritorijos – pasienio ruože prie valstybės sienos su Baltarusija ir Kaliningrado sritimi, taip pat pasienio kontrolės punktuose, esančiuose ne pasienio ruožo teritorijoje.

Seimui pritarus įstatymo projektui, nepaprastosios padėties metu ir toliau sustiprintu režimu bus saugoma valstybės siena ir vykdomi patikrinimai pasienyje. Taip pat pratęstas ir griežtesnis vizų išdavimo režimas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.

Nepaprastosios padėties metu taip pat galima laisviau pasitelkti valstybės rezervą, siekiant užtikrinti atitinkamų institucijų finansavimą bei pašalinti galimas grėsmes valstybės nacionalinio saugumo interesams.

ELTA primena, kad praėjusių metų vasario 24 d., kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, Lietuvos Seimas susirinko į neeilinę sesiją ir nutarė įvesti nepaprastąją padėtį visoje šalyje. Vėliau kelis kartus buvo pratęstas šio teisinio režimo taikymą, tačiau tik šalies pasienio ruožuose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA