REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 16 d. 12:20

Seimas nepritarė siūlymui iš Etikos komisijos išbraukti akcijos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūrusius S. Jovaišą ir A. Matulą

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė,Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


298244

Parlamentas antradienį nepritarė Mišrios Seimo narių grupės atstovės Agnės Širinskienės siūlymui iš Etikos ir procedūrų komisijos išbraukti akcijos „Skaidrinam“ dėmesio susilaukusius konservatorius Sergėjų Jovaišą ir Antaną Matulą.

Už šį pasiūlymą balsavo 23 Seimo nariai, prieš – 41, susilaikė 28 parlamentarai.

„Siūlyčiau išbraukti A. Matulą, kuris lygiai taip pat kaip ir S. Jovaiša yra įsigijęs daiktų, kurių įsigijimo etiškumas kelia labai daug klausimų. Ir kelia klausimus ne tik čia sėdintiems Seime, bet visų pirma kelia klausimus visuomenėje, ir akcijos „Skaidrinam“ organizatoriams“, – Seimo posėdžio metu teigė A. Širinskienė.

„Tai, aš manyčiau, pirmiausiai, dėl visuomenės ir dėl tos regimybės, kurią sukuriame (...), mes turime priimti tuos sprendimus“, – pridūrė ji.

Savo ruožtu konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė informavo, kad dėl sprendimo, jog S. Jovaiša trauksis iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos jau yra sutarta. Pasak jos, svarbu tik tai, kad opozicija, deleguojanti valdančiųjų atstovus į šią komisiją, pateiktų siūlymus, kas galėtų parlamentarą pakeisti.

Savo ruožtu A. Matulas Seimo posėdžio metu piktinosi A. Širinskienės siūlymu pašalinti jį iš Etikos ir procedūrų komisijos.

„Kolegos, aš tikrai nieko nepažeidžiau. (...) Aš tikrai neleidau saldainiams po 18 tūkst., automobilių remontui“, – sakė A. Matulas, A. Širinskienės siūlymą vadindamas mobingu ir psichologiniu teroru.

Parlamentarai pritarė pirminiam įstatymo projektui, kuriuo buvo siūloma komisijos sudėtį papildyti Laisvės frakcijos nariu Artūru Žukausku.

Už šį pasiūlymą balsavo 80 Seimo narių, prieš – 4, susilaikė 21 parlamentaras.

ELTA jau skelbė, kad S. Jovaiša, akcijos „Skaidrinam" duomenimis, nusipirko penkis kompiuterius, telefonų už 25 tūkst. eurų.

TS-LKD frakcijos narys Antanas Matulas taip pat buvo vienas iš Seimo narių, nemažai parlamentinių lėšų išleidusių kompiuterių bei telefonų pirkimui bei nuomai. Jo pirkinių sąraše yra ir pvz. Iphone 13 Pro Max už 1443 eurus, 2023 metais pirktas naujausias Samsung Galaxy S23 Ultra

Black telefonas už 1461 eurą bei galingas Acer Nitro kompiuteris už beveik 11 000 eurų.

Šis kompiuteris, pasak parlamentaro, jam buvo reikalingas nuotraukoms susikelti ir memuarams rašyti.

Iniciatyvos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūręs Seimo konservatorių frakcijos narys S. Jovaiša anksčiau yra žadėjęs trauktis iš Etikos ir procedūrų komisijos ir pasibaigus kadencijai įsigytą biuro techniką palikti Seimui.

Seimo narys konservatorius Antanas Matulas yra sakęs, kad už parlamentines lėšas nieko neleistino nepirko.REDAKCIJA REKOMENDUOJA