REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Balandžio 18 d. 17:20

Seimas nelinkęs palengvinti skolininkų naštos

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


264737

Seimas nepritarė siūlymui, kad pažeidžiamiems vartotojams elektros energija negalėtų būti atjungiama, jei jų įsiskolinimas neviršytų 10 bazinių socialinių išmokų – šiuo metu tai yra 490 eurų.

Už tokią Elektros energetikos įstatymo pataisą, kurią antradienį pateikė Socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas, po pateikimo balsavo 46 Seimo nariai, prieš buvo 17, susilaikė 39. Projektas nebuvo galutinai atmestas, bet grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Įstatymo pataisomis buvo siekiama nuo elektros atjungimo apsaugoti pažeidžiamiausius gyventojus, kurie neišgali apmokėti itin išaugusių elektros energijos sąskaitų.

Pasak L. Jonausko, dėl įsiskolinimo dydžio būtų galima diskutuoti, bet saugiklis yra reikalingas.

„Dėl dydžio - čia Seimo apsisprendimas. Bet, kalbant apie principą, manau, kad kartelę reikėtų pakelti“,- iš Seimo tribūnos sakė L. Jonauskas.
Šiuo metu elektros energija pažeidžiamiems vartotojams gali būti atjungta, jei jų įsiskolinimas viršija 3 bazines socialines išmokas (t.y. – 147 eurų).

L. Jonauskas siūlė, kad Elektros energetikos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 dienos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA