REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Balandžio 21 d. 09:43

Seimas į plenarinius posėdžius rinksis tik antradienį

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


126747

Seimas, šią savaitę planavęs į plenarinius posėdžius rinktis antradienį ir ketvirtadienį, pakeitė šį planą. Seimo seniūnų sueiga antradienį pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio siūlymui dviejų dienų darbotvarkę sujungti ir posėdžiauti tik antradienį.

Už tai balsavo 11 posėdžio dalyvių, už tai, kad Seimas į plenarinius posėdžius rinktųsi antradienį ir ketvirtadienį buvo 9 frakcijų atstovai.

Toks seniūnų apsisprendimas reiškia, kad antradienį bus labai intensyvus ir įtemptas posėdis, kuris tikriausiai ilgai užsitęs.

Seimo opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis ragino Seimą grįžti prie normalaus darbo, tuo labiau kad švelninamos karantino sąlygos, atsidaro kai kurios parduotuvės. Jo teigimu, posėdžiaujant tik vieną dieną opozicija netenka tam tikrų statutinių instrumentų, pavyzdžiui, Vyriausybės valandos. Jo nuomone, valdantieji siekia „išvengti tam tikrų statutinių instrumentų''.

Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė mano, kad seniūnų sueigos sprendimas yra negaliojantis ir dėl to turi apsispręsti visas Seimas.

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas piktinosi, kad Seimo seniūnų sueiga panaikino Seimo valdybos sprendimą, kuri buvo nutarusi posėdžius rengti balandžio 21 ir 23 dienomis.

Seimo vicepirmininkei I. Degutienei nepavyko įtikinti Seimo seniūnų, kad posėdžiauti dvi dienas būtų naudingiau ir dėl sveikatos, nes būti salėje iki 21 valandos yra ne tik didesnė galimybė užsikrėsti, bet ir didelis psichologinis nuovargis.

Tuo tarpu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis mano, kad kaip tik saugiau Seimo narių, jų šeimų ir kanceliarijos darbuotojų sveikatai, jei Seimas posėdžiautų tik vieną dieną.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA