REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 10 d. 12:05

Seimas ėmėsi svarstyti siūlymą įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje

Lietuva

Augustas Stankevičius, Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


283156

Seimas ketvirtadienį ėmėsi svarstyti siūlymą įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje.

Už tokią pataisą balsavo 62 parlamentarai, 37 buvo prieš, trys – susilaikė.

Pristatydamas projektą Kaimo reikalų komiteto narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Kęstutis Mažeika sakė, kad medžioklėje šiuo metu naudojami prožektoriai, kuriais, kaip ir naktiniai taikikliais, siekiama to paties tikslo – „tamsiu paros metu sumedžioti žvėrį, nutraukti jo kančias“.

„Bet kuriuo atveju naudojama viena iš priemonių. Tik kokia – praeito amžiaus ar XXI amžiaus – pasirinkimas ir čia“, – sakė parlamentaras.

Savo ruožtu socialdemokratas Linas Jonauskas teigė nepritariantis projektui, jį vadino skandalingu.

„Jeigu klausimas yra apie blogą regą, reikia eiti pas okulistą, o ne keisti įstatymą“, – kalbėjo parlamentaras.

Spalio 10 dieną parlamentas buvo pritaręs pataisai, pagal kurią naktiniai taikikliai būtų įrašyti į draudžiamų medžioklėje naudoti įrankių ir priemonių sąrašą. Tačiau tuomet jos nepavyko priimti iki galo, nes paskutiniam balsavimui dėl priėmimo nesiregistravo reikalingas – 71 – parlamentarų skaičius.

Antradienį balsuojant dėl šios pataisos siekis uždrausti naktinius taikiklius žlugo, nes už ją pasisakė 49 Seimo nariai, tačiau prieš buvo 43, o susilaikė 16 politikų.

Pagal priimtą svarstyti projektą, naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, būtų galima naudoti medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Anot šios pataisos autorių, ribotas naktinio matymo taikiklių naudojimas prisidėtų prie efektyvesnio gyvūnų gerovės principų užtikrinimo, leistų efektyviau kovoti su afrikiniu kiaulių maru.

Naktinių taikiklių įteisinimo priešininkai teigia, kad leidus šiuos prietaisus naudoti medžioklėje, žvėrys nebeturėtų galimybės pabėgti nuo medžiotojų, be to, nebūtų galimybės nustatyti, ar gyvūnas sumedžiotas naudojant naktinį taikiklį, ar ne.

Ginčas dėl naktinių taikiklių įteisinimo medžioklėje vyksta ne pirmus metus.

Dabar medžioklėje leidžiamus ir draudžiamus naudoti įrankius nustato Medžioklės taisyklės, jas tvirtina aplinkos ministras. Ir taikiklių šalininkai, ir oponentai mano, kad tie sąrašai turėtų būti įrašyti įstatyme.REDAKCIJA REKOMENDUOJA