REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Rugpjūčio 17 d. 14:49

Savo jubiliejui aukštadvarietė Liongina Šovienė išleido poezijos knygą

Vilnius

Jadvygos Dzencevičienės nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


48936

Rugpjūčio 15 dieną, Žolinės šventės metu, asociacija „Aukštadvario žiburiai“ ir Aukštadvario bendruomenė nuoširdžiai sveikino senjorę poetę Lionginą Šovienę garbingo 85-erių metų jubiliejaus proga.

Mes didžiuojamės jos ką tik išleista, dar kvepiančia dažais jubiliejine eilėraščių knyga „Širdies aidas“, į kurią Liongina sudėjo visas savo gražiausias mintis.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje, o po jų skambėjo giesmė „Ilgiausių metų“. Aukštadvario senjorai, bendruomenių nariai sveikino savo kraštietę Lionginą ir negailėjo jai malonių žodžių.

Liongina Šovienė – tai tikroji Aukštadvario krašto šviesuolė. Ji gimė 1933 m. rugpjūčio mėn. 15 d. Trakų rajono Aukštadvario valsčiuje, Lavariškių kaime. Mokėsi Aukštadvario vidurinėje mokykloje. Vėliau studijavo prancūzų kalbą tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute. Pirmieji darbo metai praėjo Varėnos rajono Druckūnų aštuonmetėje mokykloje. Po metų buvo pakviesta grįžti į savo gimtąjį lizdą Aukštadvaryje, kur 10 metų dirbo prancūzų kalbos mokytoja Aukštadvario vidurinėje mokykloje. Tie metai paliko gilų pėdsaką Lionginos gyvenime.

Ištekėjusi Liongina išvažiavo gyventi į Vilnių pas vyrą. Šeima išaugino du puikius vaikus – dukrą Ingridą, kuri yra anglų kalbos mokytoja ir sūnų Ovidijų, kuris sukūrė puikų kaimo turizmo paslaugų kompleksą ir pavadino jį „Amerika Aukštadvaryje“.

Vilniuje Liongina praleido didesnę savo gyvenimo dalį, dirbdama mokytoja 5-oje vidurinėje mokykloje. Visą savo gyvenimą domėjosi literatūra, bandė rašyti, bet viskas taip ir liko lapeliuose. Išėjusi į pensiją, po skaudžių netekčių, sugrįžo į tėvų namus Aukštadvaryje.

Netikėta vyro mirtis Lionginą labai sukrėtė, bet Dievas nurodė jai kelią sugrįžti prie jaunystės idealų. Tuomet mintys ėmė lietis eilėmis. Jos eilėraščiai paprasti, bet tai tarytum lakmuso popierėlis, sugeriantis jos džiaugsmą ir skausmą. Jie padeda toliau gyventi ir įvertinti tą trumpą žmogaus gyvenimo blyksnį žemėje.

Gyvenime teko nemažai keliauti, bet mieliausia Lionginai yra Lietuva. Dabar ji gyvena gimtajame Aukštadvaryje, aktyviai dalyvauja asociacijos „Aukštadvario žiburiai“, Aukštadvario bendruomenės, Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios veikloje. Šv. Mišių metu ji nuolat skaito maldavimus prie altoriaus, dalyvauja Šv. Rožinio draugijoje, dažnai pasisako palydint Anapilin savo bendraminčius, kaimynus ar kraštiečius.

Liongina aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, deklamuoja savo eilėraščius, turi nepaprastai gerą atmintį, puikią iškalbą. Kartais savo eilėraščius siunčia į spaudą. Yra parašiusi apie 400 eilėraščių, kelias poemas ir apsakymus. Ši knyga buvo išleista sūnaus Ovidijaus lėšomis, ji nemokamai dovanojama bendruomenės nariams ir svečiams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA