REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 20 d. 08:55

Savivaldybės vadovai aptarė gatvių keitimo klausimą su Viduklės bendruomene

Raseiniai

Etaplius.ltŠaltinis: Raseinių raj. savivaldybės inf.


283940

Spalio viduryje paskelbus informaciją apie tai, jog Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras priėmė sprendimą naikinti L. Giros, P. Cvirkos ir Pionierių gatvių pavadinimus Raseinių rajono savivaldybėje, trijose seniūnijose buvo surengtas balsavimas ir išrinkti nauji gatvių pavadinimai.

Vis dėlto, paaiškėjus balsavimo rezultatams, pasigirdo dalies gyventojų skundai, jog balsavimas vyko nesąžiningai ir neatsižvelgiant į tikrąją gyventojų nuomonę. Dėl šios priežasties Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemerai Mingaudas Tamaliūnas ir Jonas Vazgys bei administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas nuvyko gyvai pasišnekėti su Viduklės bendruomenės gyventojais, nes šioje gyvenvietėje kilo didžiausias nepasitenkinimas seniūnaičių priimtu sprendimu.

Vykdant gyventojų apklausą dėl Pionierių gatvės keičiamo pavadinimo, buvo gauti 6 gyventojų pasiūlyti gatvių pavadinimų variantai (Gurmanų, Atžalyno, Koldūnų, Šlaito, Senosios koldūninės ir Gojaus). Viduklės miestelio seniūnaičiai vienbalsiai pritarė, kad dėl šioje vietoje esamo kraštovaizdžio dabartinei Pionierių gatvei labiausiai tiktų – Šlaito g. pavadinimas. Tačiau sužinojus apie tokį priimtą sprendimą, dalis gyventojų ėmė jam prieštarauti.

Susitikimo metu Viduklės bendruomenės gyventojai išreiškė susirūpinimą dėl to, jog naujo gatvės pavadinimo rinkimo metu nebuvo aiškios tvarkos, kaip tai bus daroma. Vyko ir diskusijos ir tarp pačių susirinkusių gyventojų, vieni siūlė organizuoti naują balsavimą, kitiems naujasis siūlomas pavadinimas tiko.

Susitikimą inicijavęs meras A. Nekrošius kvietė gyventojus diskutuoti, nes tik diskusijoje gimsta tiesa ir vieningas sprendimas: „Jeigu manote, kad išrinktas pavadinimo variantas nėra tinkamas, mielai priimsime ir išklausysime visus kitus siūlomus variantus, tačiau vieną bendrą sprendimą mes privalome priimti ir jį pateikti svarstyti Savivaldybės Tarybai“.

Vienas iš gyventojų išdėstė argumentus, kodėl jis siūlytų buvusią Pionierių gatvę pavadinti „Koldūnų“ arba „Senosios koldūninės“: „Pripažinkime, jog Viduklės miestelis Lietuvoje garsus tik dėl savo tradicinės koldūnų šventės, tai ar nenorėtumėte, kad miestelis būtų dar garsesnis dėl to? Juk taip įamžintume tą koldūninės istoriją, kuri toje gatvėje ir prasidėjo“.

Išklausydamas gyventojus vicemeras M. Tamaliūnas, paaiškino, jog ne meras ar administracijos direktorius priima tokius sprendimus: „Toks buvo gautas nurodymas iš aukštesnių institucijų ir mes esame priversti jų laikytis. Tačiau jūs turite apsispręsti, ar tinka šie pasiūlymai, o jei ne – visada lauksime kitų jūsų pasiūlymų“.

„Jeigu daugumą šio miestelio ir ypač šios gatvės gyventojų tenkina išrinktas naujasis Šlaito gatvės pavadinimas, vadinasi mažumai teks nusileisti. Taip veikia demokratijos principai“, – priminė pagrindinę demokratiškų valstybių sąlygą administracijos direktorius K. Užemeckas.

Vicemeras J. Vazgys kalbėdamasis su gyventojais, prisiminė, kaip pats dalyvavo procese, kuomet visuose Lietuvos kaimuose teko kurti naujus gatvių pavadinimus, todėl šiandien jis kvietė gyventojus būti racionaliems ir drauge rasti vieningą sprendimą.

Susitikimo metu buvo bandoma organizuoti naują gyventojų balsavimą susirinkimo vietoje, tačiau gyventojų skaičius nesudarė daugumos, todėl šios idėjos buvo atsisakyta. Tačiau dėl naujojo Maigės gatvės pavadinimo ginčų nekilo, nes gyventojai pripažino, jog istoriškai tai teisingas pasirinkimas, atitinkantis visus faktus.

Viduklės seniūnė Daiva Ulinskienė perspėjo gyventojus, kad gatvės keitimo procedūra jiems nieko nekainuos, nebent gyventojai norės parduoti namą šioje gatvėje, tuomet iš Registrų centro ir taip reikės gauti pažymą, kuri bet kokiu atveju yra mokama, kai parduodamas bet koks nekilnojamasis turtas.

Susitikime gyventojai buvo raginami pateikti ir daugiau klausimų iš kitų sričių, todėl buvo aptarti gatvių asfaltavimo, elektros apšvietimo sistemos atnaujinimo miestelyje klausimai. Buvo išsakytas prašymas, panaikinus pašto skyrių Viduklėje, čia įkurti bent jau paštomatą. Administracijos direktorius pažadėjo visus klausimus įvertinti ir rasti sprendimo būdus.

Raseinių ir Ariogalos miestų bei Viduklės miestelio seniūnijų seniūnaičiai dar spalį nubalsavo ir išrinko naujus galimus gatvių pavadinimus. Tačiau norint juos oficialiai įteisinti, reikės juos pristatyti artimiausiame Tarybos posėdyje, kuriame Tarybos nariai ir balsuos už naujuosius pavadinimus. O jiems pritarus, gatvių pavadinimai bus naikinami ir keičiami į naujus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA