REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Liepos 9 d. 14:12

Savivaldybės sveikina Seimo sprendimą: ketina suteikti leidimus prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


137948

Įvairios Lietuvos savivaldybės palankiai vertina Seimo sprendimą atšaukti draudimą prekiauti silpnesniais alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose ir dėl prekybos leidimų suteikimo leisti apsispręsti pačioms savivaldybėms.

Anot Palangos miesto savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės, pajūrio poilsiautojai alkoholinius gėrimus galės įsigyti jau nuo rugpjūčio 1 dienos, kai draudimas bus atšauktas.

„Taryba savo sprendimu yra nustačiusi vasaros, nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d., ir žiemos, nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d., kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų laikotarpius, kurių metu, jeigu aukštesnės galios teisės aktai numatys tokią galimybę, bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų“, – Eltai teigė Palangos savivaldybės atstovė.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas džiaugėsi tokiu Seimo sprendimu, tačiau vylėsi, kad tai buvo padaryta kiek pavėluotai.

„Reikia apgailestauti, kad Seimas užtruko tiek ilgai suprasti savo klaidą ir tik dabar tas draudimas atšauktas. Kol kas kreipimosi neturime, kad verslininkai prie paplūdimiuose norėtų prekiauti alkoholiu. Bet pas mus draudimas nuimtas ne tik paplūdimiams, bet ir stacionarioms kavinėms, tai čia yra susidomėjusių verslininkų. Kadangi pats draudimas nusiima tik nuo rugpjūčio 1 dienos, tai tikimės, kad vasaros pabaigoje, reaguodami į to draudimo atšaukimą, kreipsis (verslininkai – ELTA) ir įgyvendins kažkokius verslus“, – kalbėjo K. Žukauskas.

Pasak jo, Vilniaus miesto savivaldybė visada pasisakė už tai, kad draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose yra nereikalingas.

„Mes pozityviai nusiteikę, kad draudimas atšauktas, bet nesame labai laimingi, kad atšauktas pavėluotai. Galų gale verslas irgi skaičiuoja, jei dabar mėnesį negali ateiti ir sukurti kažkokios lauko kavinės, nes sezonas jau į pabaigą. Šiems metams tas sprendimas kiek pavėluotas, tai klausimas, kiek juo pasinaudos“, – teigė Vilniaus meto patarėjas.

Tuo metu Druskininkų savivaldybės administracijos Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus viešųjų ryšių specialistė Diana Sinkevičiūtė teigė, kad draudimo atšaukimas neturėtų paveikti miesto paplūdimio, nes jame alkoholiu niekada nebuvo prekiaujama.

„Druskininkų savivaldybė turi vieną paplūdimį, jame prekyba alkoholiu niekada nebuvo vykdoma, todėl šis pakeitimas nėra aktualus“, – teigė D. Sinkevičiūtė.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius patikino, kad savivaldybės yra pajėgios pačios apsispręsti dėl prekybos alkoholiniais gėrimais paplūdimio zonose.

„Kultūringas ir saugus poilsis paplūdimiuose bei lauko kavinėse yra savivaldybių prioritetas. Draudimai tik skatina neatsakingą ir nelegalų alkoholio vartojimą paplūdimiuose, verslininkai tuo pačiu netenka didelės dalies pajamų.

Savivaldybės yra tikrai pajėgios pačios nuspręsti, ar leisti prekiauti alkoholiu iki 15 laipsnių minėtose vietose. Turėtume labiau pasitikėti gyventojų socialiniais įgūdžiais, tuo pačiu – ir savivaldybių pajėgumu sudrausminti tuos, kurie tuos įgūdžius dar tik ugdosi“, – Eltai teigė M. Sinkevičius.

Seimas yra pritaręs grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose, primena ELTA. Nuo rugpjūčio mėnesio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose ir lauko kavinėse.

Draudimas prekiauti daugiau nei 15 laipsnių turinčio stiprumo alkoholiu galios ir toliau.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis šį sprendimą vertina neigiamai ir sako, kad tai – žingsnis atgal.REDAKCIJA REKOMENDUOJA