REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Lapkričio 11 d. 14:24

Savarankišką veiklą vykdantiems gyventojams – „Sodros“ priminimai sumokėti skolas

Vilnius

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


106355

„Sodra“ išsiuntė raginimus sumokėti įmokas 16 tūkstančių gyventojų, kurie 2018 metais vykdė savarankišką veiklą, deklaravo pajamas, tačiau iki šiol įmokų nesumokėjo. Šių gyventojų skola „Sodrai“ siekia beveik 8 mln. eurų.

„Įmokas savarankišką veiklą vykdantys gyventojai turėjo sumokėti iki gegužės 2 dienos, tačiau dalis jų to nepadarė iki šiol. Šiuo metu raginame juos įmokas sumokėti arba kreiptis į „Sodrą“ dėl galimybės įmokas sumokėti dalimis. Nesumokėjus įmokų, turėsime pradėti išieškojimo procesą“, – teigia „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

Savarankiškai dirbantys gyventojai nuo deklaruotų pajamų turi sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas, o dalyvaujantys pensijų kaupime – taip pat papildomas pensijų kaupimo įmokas.

Šiemet mokant įmokas už 2018 metus taikomas tais metais galiojęs apmokestinimas. Individualią veiklą vykdantys asmenys moka įmokas nuo 50 proc. pajamų atėmus leistinus atskaitymus.

Individualių įmonių savininkų, mažųjų bendrijų narių įmokos skaičiuojamos nuo individualios įmonės savininko asmeniniams poreikiams išsiimamos sumos, kuri deklaruojama Valstybinei mokesčių inspekcijai kaip su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos.

Dirbantys su verslo liudijimais įmokas moka nuo MMA proporcingai verslo liudijimo galiojimo dienų skaičiui.

Daugiau informacijos apie įmokas rasite čia: sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/noriu-sumoketi-imokas

„Sodra“ primena, kad visi, dirbantieji individualiai (išskyrus verslo liudijimų turėtojus), yra draudžiami ne tik pensijų, bet ir ligos ir motinystės socialiniu draudimu, o mažųjų bendrijų nariai bei individualių įmonių savininkai dar ir nedarbo socialinio draudimu bei atitinkamai gali gauti išmokas susirgę, susilaukę naujagimio, netekę darbo.

Kad išmoka būtų paskaičiuota ir išmokėta, pirmiau turi būti sumokėtos socialinio draudimo įmokos. Nuo įmokų priklauso ir išmokų dydis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA