REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Birželio 13 d. 13:15

Savaitgalį Birštonas „įjungė“ vasarą: buvo minima tradicinė kurorto šventė

Birštonas

Etaplius.LTŠaltinis: Birštono savivaldybė


270077

Savaitgalį Birštonas su šūkiu „BirštONizuojam“ pasitiko vasarą tradicinėje kurorto šventėje, kuri tęsėsi tris dienas – birželio 9–11 d. Atvykstančių svečių ir gyventojų laukė spalvinga renginių programa, daugybė veiklų po atviru dangumi, pramogos šeimoms bei muzikiniai koncertai. Didžiausias jų – šeštadienio vakaro muzikinė fiesta su grupe „The Roop“, Monika Liu ir grupe „Los Pablos de Secretos“ bei Auguste Vedrickaite.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pasidžiaugė, kad šiųmetė šventė atspindi kurorto brandą. „Žvelgiant iš dešimties metų perspektyvos, Birštonas subrendo kaip kurortas. Dabar jame galima rasti beveik viską: plaukti laivu, skristi oro balionu, apsistoti aukščiausios klasės viešbutyje arba kempinge, puoselėti sveikatą ir grožį sanatorijose, SPA centruose arba aktyviai leisti laiką pramogaujant. Miesto infrastruktūra atsinaujinusi, pritaikyta tiek turistui, tiek gyventojui, o plati miesto šventės renginių programa tik įrodo, kad kurortas gyvas, aktualus ir nesiruošia sustoti stebinti“.

Šventės šūkyje „BirštONizuojam“ buvo užkoduotas mygtukas „ON“, kuris savaitgalį kurorte įjungė vasaros sezoną ir kurortišką poilsį. Birštono parkai, skverai, krantinė, estrada ir kitos erdvės prisipildė spalvingais renginiais, aukštos klasės koncertais, edukacinėmis veiklomis visai šeimai, intensyvia sporto programa ir sveikatinimo procedūromis po atviru dangumi.

Nuo kamerinio orkestro iki diskotekos

Tradiciškai miesto šventę pradėjo miestelėnų eisena, po kurios vyko oficialus šventės atidarymo koncertas Savivaldybės aikštėje su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir soliste Viktorija Miškūnaite. Tą patį vakarą buvo galima išgirsti ir muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtojo Anyanya ir grupės koncertą. Tiems, kurie mėgsta lietuvišką kiną ir žvaigždes – specialaus kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ organizatoriai siūlė filmų peržiūrą po naktiniu Birštono dangumi.

Šeštadienį kurorte skambėjo pati įvairiausia muzika – Birštono meno mokyklos moksleivių ir kultūros centro mėgėjų kolektyvų koncertas, grupės „Allegreto band“ koncertas, teatralizuotas aktoriaus Giedriaus Arbačiausko koncertas šeimoms „Vienaragis“ bei Kosto Smorigino akustinis koncertas viešbučio „Vytautas Mineral SPA“ lauko terasoje.

Laukiamiausia šventės dalis – muzikinė vakaro fiesta vyko Vasaros estradoje. Siautulingą diskoteką šalia Nemuno dovanojo grupė „The Roop“, sentimentus publikai dovanojo Monika Liu su grupe „Los Secretos de Pablo“, o užburiančias melodijas – Augustė Vedrickaitė su grupe.

Sveikatinimo procedūros – Birštono vizitinė kortelė

Birštonas neatsiejamas nuo mineralinio vandens ir gydomojo purvo procedūrų. Kasmet į čia esančias sanatorijas bei SPA centrus sveikatintis suplūsta daugybė lankytojų tiek iš Lietuvos, tiek užsienio šalių – Izraelio, Latvijos, Vokietijos, Lenkijos.

Šventinį savaitgalį kurorto svečiai galėjo mankštintis ir sveikatintis po atviru dangumi. Šeštadienį ryte laukė mankšta su „Tulpės“ sanatorijos kineziterapeutu Kneipo sode bei mankšta „Tulpės“ sanatorijos baseine. Prie sanatorijos „Versmė“ fontano vyko gydomojo purvo SPA bei loterija, viešbučio „Royal Spa Residence“ kineziterapeutai dalinosi grūdinimo procedūrų pagal Sebastiano Kneipo filosofiją paslaptimis Kneipo sode, o prie „Eglės sanatorijos“ laukė savimasažo zona „Lengvos kojos – šypsena veide“ bei loterija.

Ošiantys pušynai, pavėsingi pėsčiųjų takai, biuvetės su mineraliniu vandeniu ir Nemuno kilpų panorama nuo aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje taip pat gerina nuotaiką bei savijautą. Šventės organizatoriai kvietė po kompaktišką kurortą keliauti ir pramogas atrasti pėsčiomis, plaukti Nemune kursuojančiais laiveliais ar kilti nepamirštamu miesto simboliu – karšto oro balionu.

Paplūdimio futbolas ir šachmatų turnyras su Viktorija Čmilyte-Nielsen

Pernai Birštone duris atvėręs Sporto ir sveikatingumo centras savaitgalį organizuoja gausybę sporto renginių. Pasimankštinus ar po sveikatinimosi procedūrų lankytojai galėjo stebėti (ir dalyvauti) įvairiose sporto rungtyse: nuo teniso dvejetų turnyro „Birštono merės taurei 2023“ laimėti iki krepšinio turnyrų ar petankės varžybų.

Visą savaitgalį Nemune varžėsi Lietuvos vandens motociklų čempionato Birštono etapo dalyviai. Sporto ir sveikatingumo zonoje (skvere priešais Savivaldybę) vyko parodomosios akrobatinės gimnastikos, karatė, jogos, jėgos sporto programos.

Į neeilinį šachmatų turnyrą kvietė viešbutis „Vytautas Mineral SPA“ – jame buvo galima išbandyti jėgas su šachmatų didmeistre ir LR Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Kurorto pramogos – visai šeimai

Visą savaitgalį mažieji kurorto lankytojai galėjo linksmintis ir dalyvauti edukaciniuose renginiuose. Vyko vaikų futbolo turnyras, prie sanatorijos „Versmė“ fontano iškilo didžiulis batutas. Norintiems pažinti ir kurti, teks persikelti ant Birštono meno mokyklos stogo – čia buvo numatyta edukacija „Pasimatuok ir pažvelk į Birštoną kitaip“. Įdomiai laiką buvo galima praleisti su dailininke Sigute Chlebinskaite ir „Knygų šalies“ kūrybine valanda. Prie kurorto šventės jungėsi ir originalių maršrutų „Čiulba ulba“ organizatoriai, kvietę į visai šeimai skirtą orientacini žaidimą „BirštONizuokimės! Orientuokimės! Aktyvuokimės!.

Vytauto Jurgio Meškos parke įsikūrė riedučių ir riedlenčių parko zona, kurioje vyko profesionalių riedlentininkų pasirodymai, pamokos su riedlentininkų „Core Comune DYI“ komanda bei tvarios kūrybinės dirbtuvės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA