REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Kovo 6 d. 20:37

Sausumos pajėgų vadas: Ukraina šįmet planuoja kontrsmūgius

Pasaulis

Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Stasys GimbutisŠaltinis: ELTA


294163

Ukraina 2024 metais gali imtis kontrpuolimo veiksmų. Tai trečiadienį per nacionalinį televizijos maratoną pareiškė generolas leitenantas, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Sausumos pajėgų vadas Oleksandras Pavliukas, praneša UNIAN.

„Viskas daroma, kad būtų perimta iniciatyva. Mūsų uždavinys – stabilizuoti fronto liniją, maksimaliai naikinti priešą, atlikti pergrupavimą, kad būtų išvesti daliniai, kuriuos reikia atkurti, sudaryti smogiamąją grupuotę ir smogti šiais metais kontrsmūgius“, – sakė Sausumos pajėgų vadas.

Anot jo, rusai dabar daro viską, kad iki Rusijos prezidento rinkimų užimtų kuo daugiau teritorijų. Perimti priešo pokalbiai leidžia suprasti, kad jis negaili žmonių ir meta į mūšį net tuos, kurie beveik visiškai neparengti.

Karščiausi fronto ruožai tebėra Avdijivkos kryptis, Časiv Jaro kryptis ir Ternos kryptis link Lymano. Visuose šiuose ruožuose Ukrainos kariai tvirtai išlaiko gynybą ir padaro priešui didelių nuostolių.

Kaip buvo sužinota trečiadienį, Avdijivkos kryptimi rusai pradėjo naudoti FPV dronus kaip išminuotojus. Tai gali jiems suteikti galimybę mesti į mūšį šarvuotąją techniką.

Pasak Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 59-osios atskirosios motorizuotųjų pėstininkų brigados karininko Serhijaus Cechockio, okupantų moralinė ir psichologinė būklė labai prasta, tačiau jie vis dar bando veržtis į Ukrainos gynybos gilumą.

Anksčiau S. Cechockis pažymėjo, kad rusai Avdijivkos ruože numeta kur kas mačiau valdomųjų aviacinių bombų, kai buvo numušti keli jas gabenę lėktuvai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA