REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Horoskopai2023 m. Sausio 1 d. 06:00

Sausio 1-oji: venkite rizikos, būkite atsargūs kelyje

Lietuva

Karolina KonopackienėŠaltinis: ELTA


255270

Sausio 1-oji – Naujieji metai; Lietuvos vėliavos diena.

* Sausio 1 d. prasideda Naujieji metai. Dabartinį metų skaičiavimą pagal Romos imperatoriaus Julijaus Cezario (102-44 m. pr. m. e.) pavedimą sudarė egiptiečių astronomas ir matematikas Sozigenas. Kalendorius įsigaliojo nuo 46 metų sausio 1 d. prieš Kristaus gimimą.

Sausio pirmąją kaip Naujųjų metų pradžią katalikiškoje Europoje pradėta švęsti tik 1691 m., popiežiui Inocentui išleidus XII bulę.

* Sausio 1-ąją minima Lietuvos vėliavos diena. 1919 m. sausio 1 d. Gedimino pilies bokšte Lietuvos trispalvę kaip laisvos Lietuvos ženklą iškėlė Lietuvos savanorių būrys. Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, o po to savanoriai sudainavo Lietuvos himną. Tą savanorių būrį sudarė dešimt savanorių: karininkas Kazys Škirpa, karo valdininkai Jonas Nistelis ir Petras Gužas, kareiviai Albinas Rauba, Romualdas Marcalis, Pranas Plauska, Jonas Norvila, Mikas Slyvauskas, Vincas Steponavičius ir Stasys Butkus.

Sausio pirmoji, sekmadienis – 1-oji metų diena, iki Naujųjų metų lieka 364 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Arvaida, Arvaidas, Arvaidė, Arvaldas, Arvaldė, Arvė, Eufrozina, Mečislovas, Mečius, Mečys;

rytoj: Fulgentas, Fulgis, Gailius, Gailutė, Jukunda, Jukundas, Mažvyda, Mažvydas, Pulgis.

poryt: Genovaitė, Kangailas, Kangailė, Kangeda, Kangedas, Vida, Vidas, Vidgailas, Vidgailė, Vidginas, Vidginė;

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.42, leidžiasi 16.02. Dienos ilgumas – 07.20.

Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Laimingas yra tas žmogus, kuris pats susikūrė sau laimingą likimą. o laimingas likimas – tai geri sielos polinkiai, geri troškimai, geri darbai“ (Markas Aurelijus).

**************

Astrologinė prognozė sausio 1-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tai turėtų būti gurmaniška diena. Sieksite malonumų kūnui ir sielai. Regis, džiugins įsigyti pirkiniai arba gautos dovanos, užklydę svečiai, originalūs aplinkinių siurprizai.

JAUTIS. Po „karštos“ nakties pavargę nesijausite ir iki pat vėlyvo vakaro nedings ūpas saujomis semti įspūdžius, meilę, mėgautis gardžiu maistu. Tačiau vakare gali įvykti tam tikras lūžis dėl neadekvataus elgesio ar netikėto įvykio. Suimkite save į rankas.

DVYNIAI. Jums pasiseks, jei šią dieną turėsite energijos ir sveikatos leisti laiką ne lovoje ir be nemalonių pagirių. Visgi net ir geriausiu atveju apribokite kontaktus bei tausokite sveikatą, nes ji lengvai pažeidžiama.

VĖŽYS. Šiandien nesijausite vieniši. Jeigu naktis nepraėjo be nuotykių, jie tęsis iki pat vėlaus vakaro. Romantiška pažintis gali virsti ilgalaike draugyste ar tvirta partneryste.

LIŪTAS. Tikėtina, kad jums nestigs dėmesio, o galbūt ir noro būti pastebėtiems, įvertintiems. Visgi vakare tapsite dirglūs, nervingi. Saugokitės elektros iškrovos, atsargiai su fejerverkais.

MERGELĖ. Jeigu esate toli nuo namų arba atsidūrėte neįprastoje situacijoje, tai patirti įspūdžiai liks nepamirštami (kaip ir pasekmės, regis). Vakare prireiks ypatingo budrumo kelyje.

SVARSTYKLĖS. Dieną arba vakare gali aplankyti jausmas, kad vyksta pokytis, prarandate ranka pasiekiamą gerovę, trokštamą stabilumą ar pan. Galima tam tikra transformacija, pvz., iš vienų santykių į kitus, iš vienos gyvenamosios vietos į kitą ar kt.

SKORPIONAS. Rytas bus geresnis už vakarą. Mintys, žodžiai suksis apie meilę, nuotykius, kelionių potyrius ir pan. Deja, vakaras dvelkia pavojais, agresija iš neprognozuojamų asmenų. Venkite rizikos, neerzinkite pašnekovų. Saugokitės petardų.

ŠAULYS. Regis, gavote tokių dovanų, kurios leidžia jaustis pakylėtiems, kupiniems malonaus jaudulio. Visgi vakare nerimo gali sukelti netikėtas sveikatos sutrikimas, elektros įrangos gedimas ar kt.

OŽIARAGIS. Su stipriais jausmais ir pasiryžimais pradėsite naujus metus. Galbūt jie jums atneša svarbų pokytį. Vakaras žada netikėtą nuotykį arba gerbėjų, vaikų išdaigas, siurprizus.

VANDENIS. Jeigu Naujuosius sutikote namuose, tai ir šiandien iš jų turbūt niekur nekelsite kojos. Ilgai miegosite, lepinsite save bei artimuosius. Deja, vakare gali pasireikšti dirglumas, nerimas dėl artimo žmogaus. Atsargiai su elektra, petardomis.

ŽUVYS. Jeigu Naujuosius sutikote su draugais, kaimynais ar giminaičiais, tai ir šiandien šių svečių „neatsikratysite“. Pramogos ir vaišės gali tęstis iki pat vėlaus vakaro. Tikėtina gana rizikinga situacija kelyje. Būkite labai atsargūs.

Geros dienos!REDAKCIJA REKOMENDUOJA