REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Birželio 1 d. 20:12

Šaulių sąjungos jubiliejus – tarnavimo Lietuvai šimtmetis

Vilnius

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotraukos

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


86261

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šaulių sąjungą, mininčią 100-metį, ir Katedros aikštėje stebėjo iškilmingą šaulių rikiuotę bei naujų narių priesaikos ceremoniją.


Foto galerija:

d1-dsc-8589.jpg
d3-dsc-8568.jpg
dsc-8436.jpg
dsc-8459.jpg
dsc-8477.jpg
dsc-8551.jpg
dsc-8599.jpg
dsc-8661.jpg
dsc-8683.jpg
dsc-8743.jpg
dsc-8772.jpg
dsc-8817.jpg
dsc-8881.jpg
dsc-8915.jpg
dsc-8947.jpg
dsc-8999.jpg
dsc-9063.jpg

Šalies vadovė, kreipdamasi į tautos kariais vadinamus šaulius, pabrėžė, kad tai – dar vienas šimtmetis, vertas ypatingo pasididžiavimo jausmų. Jeigu ne šauliai, prieš šimtą metų stoję į pagalbą ką tik sukurtai Lietuvos kariuomenei, šiandien neturėtume stiprios ir savarankiškos valstybės.

„Apginti Nepriklausomybę tada susitelkė dešimtys tūkstančių savanorių – paprasti žmonės, bet nepaprasti savo dvasia. Prisimename juos kaip didvyrius, kurie iki paskutinės akimirkos liko ištikimi savo priesaikai – tapo Pasipriešinimo dalyviais, žuvo už Tėvynę partizanų gretose arba Sibiro lageriuose“, – sakė Prezidentė.

Prieš trisdešimt metų Šaulių sąjunga atgimė, kad vėl stotų greta atkurtos jaunos kariuomenės ir vėl apgintų Lietuvos valstybę. Linkėdama šauliams būti tvirtiems, budriems ir vieningiems, Prezidentė kvietė kiekvieną dieną saugoti širdyje Lietuvą. Atsiliepti į šiais jubiliejiniais metais garsiai skambantį raginimą tapti šauliu – didelė garbė, nes tai ir yra tikroji tarnyba valstybei, kai įsipareigojame ją ginti ir ginklu, ir pilietine pozicija – įsitikinimais, poelgiais, žodžiais. Šis pasiryžimas – tai stipriausias ginklas, kuris niekada neleis priešo kojai įžengti į mūsų žemę.

Minėjime šalies vadovei buvo įteiktas Šaulių šimtmečio atminimo moneta.

Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečio iškilmėse Katedros aikštėje dalyvavo apie 600 šaulių, kurie atstovavo visai dešimčiai Sąjungos rinktinių. Iškilmingos priesaikos ceremonijoje prisiekė daugiau kaip 700 naujų šaulių.

Iš viso Šaulių sąjungoje yra 11 tūkst. šaulių – 4600 suaugusiųjų (nuo 18 m. amžiaus), iš jų apie 300 kovinių, kiti – jaunieji šauliai. Jie mokosi dalyvauti ginkluotoje gynyboje, atlikti pagalbines užduotis, organizuoti pasirengimą pilietiniam pasipriešinimui, padeda valstybės ir savivaldybių institucijoms. Koviniai šauliai integruojami į Ginkluotųjų pajėgų sudėtį ir vykdo jiems skiriamas užduotis.

Šie metai yra paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos metais. Taip pat šiemet minimos ir vieno iš Sąjungos įkūrėjų Vlado Putvinskio–Pūtvio 145-osios gimimo metinės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA