REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 17 d. 09:18

SAM iki 2024-ųjų vidurio pratęsia pasibaigusių vairuotojų medicinos pažymų galiojimą

Lietuva

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


283744

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iki 2024-ųjų vidurio pratęsia pasibaigusių medicinos pažymų galiojimą, taip sudarydama galimybę vairuotojams nuo sausio neprarasti teisių, kurių galiojimas susiejamas su minėtomis pažymomis.

„Nuo kitų metų vairuotojo pažymėjimai bus susieti su sveikatos pažymėjimais, tačiau turime pereinamąjį laikotarpį iki gegužės 31 dienos“, – žurnalistams penktadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

„Pratęsiame (medicininių pažymų galiojimą – BNS) vien todėl, nes truputėlį buvo netikėta mums, kad vos ne 300 tūkst. važinės su negaliojančiomis sveikatos pažymomis“, – pridūrė ji.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė susiejama su medicinos pažymos galiojimu nuo 2024-ųjų sausio 1-osios. „Regitra“ skaičiuoja, kad tądien maždaug 263 tūkst. vairuotojų pažymos galiojimas jau bus pasibaigęs, o tai reikštų, kad jie netektų ir teisės vairuoti automobilį.

Siekdama išvengti tokios situacijos, SAM ir Vidaus reikalų ministerija (VRM) sutarė medicinos pažymų galiojimą prailginti, taip sudarant pereinamąjį laikotarpį, per kurį vairuotojai galėtų pasitikrinti savo sveikatą.

Pasitikrinti, ar medicininė pažyma galioja, galima „Regitros“ interneto svetainėje.

„Tikrai gera proga apsilankius ir pasitikrinus palikti kontaktinius duomenis mums, kad turėtume juos ir galėtume visada informuoti tiek apie vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigą, tiek apie medicininės pažymos galiojimą“, – sakė įmonės vadovas Vaidas Dominauskas.

Priėmus pakeitimus, naujoji tvarka įsigalios kitų metų birželį – nustojus galioti medicinos pažymai, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, o atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus vėl atstatomas automatiškai.

Sveikatos pažymos galiojimą tikrins policijos pareigūnai.

„Pareigūnai per susietas sistemas patikrina, ar galioja vairuotojo pažymėjimas, ir ten mato priežastį, dėl kurios jis galioja ar negalioja“, – žurnalistams sakė Policijos departamento atstovė Jorūnė Liutkienė.

Pasak jos, neturintiems galiojančios sveikatos pažymos gresia bauda nuo nuo 30 iki 50 eurų.

Ministerija nuo kitos savaitės keičia ir sveikatos patikros periodiškumą pagal amžių.

Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti kas dešimt metų, nuo 66-erių iki 79-erių – kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80-imt – kas dvejus metus.

Iki šiol vairuotojai iki 55 metų sveikatą tikrintis turėjo kartą per dešimt metų, nuo 56 iki 69 metų – kartą per penkerius metus, nuo 70 iki 79 metų – kartą per dvejus metus, o nuo 80 metų – kasmet.

Kaip žurnalistams sakė SAM atstovė Kristina Jokimaitė, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į vairuotojų pastabas ir ekspertų rekomendacijas.

„Šiek tiek palengvės finansinė našta vyresnio amžiaus vairuotojams“, – sakė ji.

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA