REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 28 d. 14:30

Šalies vadovo posto siekiančio advokato I. Vėgėlės komanda VRK pristatė daugiau kaip 36 tūkst. parašų

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


296420

Šalies vadovo posto siekiančio advokato Igno Vėgėlės komandos atstovai ketvirtadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatė 15,6 tūkst. parašų, reikalingų kandidatui dalyvauti prezidento rinkimuose. Dar kiek daugiau kaip 20 tūkst. rinkėjų už I. Vėgėlę pasirašė elektroniniu būdu.

VRK duomenimis, I. Vėgėlės rinkimų štabo atstovai komisijai iš viso pristatė 11 bylų, deklaruodami, kad parašų rinkimo lapuose surinko 15 601 balsavimo teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašą.

Užbaigus popierinių parašų rinkimo lapų priėmimo procedūrą, ketvirtadienį buvo konstatuota, kad 13.30 valandos duomenimis, VRK administruojamame elektroninių paslaugų portale už I. Vėgėlę elektroniniu būdu pasirašė 20 536 rinkėjai.

Parašų rinkimą jau yra užbaigę ir Andrius Mazuronis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Dainius Žalimas bei Remigijus Žemaitaitis.

ELTA primena, kad ketvirtadienis yra paskutinė diena, kuomet pretendentai į prezidentus turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. parašų. Tą jie gali daryti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu.

Vėliau VRK šiuos parašus kartu su kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodyta informacija patikrins ir priims sprendimus registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip balandžio 11 d.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 d.REDAKCIJA REKOMENDUOJA