REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 17 d. 08:09

Šalies vadovai sveikina Šv. Velykų proga ir linki tikėti šviesos pergale prieš tamsą

Panevėžys

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


213046

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė sveikina šalies žmones šv. Velykų proga ir linki neprarasti tikėjimo šviesos pergale prieš tamsą.

„Didįjį Prisikėlimo stebuklą šiemet švenčiame ypatingomis Europai ir visam pasauliui aplinkybėmis. Šią istorinę akimirką nepaliaujame gėrėtis didvyriškos ukrainiečių tautos dvasios jėga. Tačiau lygiai taip pat susižavėjimo verta ir mūsų tauta, kaip mūras stojusi už brolius ukrainiečius, pasirengusi dalintis su jais visa kuo. Nes mūsų likimas – bendras, nes Ukrainos laisvės kova – mūsų kova.

Tegul šv. Velykos atneša į kiekvienus Lietuvos namus begalinį tikėjimą teisingumu ir šviesos pergale prieš tamsą. Tegul Prisikėlimo slėpinys suteikia mums progą atsigręžti vienas į kitą ir tarti „ačiū, kad Tu esi“.

Išmintingos ramybės, santarvės ir Meilės mūsų šeimoms. Džiaugsmingų šv. Velykų mūsų mažiesiems.

Su atgimimo švente, Lietuva!“, – rašoma prezidento G. Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienies sveikinime.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, sveikindama visus krikščionis, šiandien švenčiančius Velykas – Kristaus Prisikėlimo šventę, taip pat linki saugoti viltį ir tikėti, kad laisvas pasaulis tamsą greitai nugalės.

„Tikinčiajam Velykos yra didžiausia šventė, atnešanti prisikėlimo džiaugsmą ir suteikianti amžinojo gyvenimo vilties. Tikėjimo, kad tamsą visada nugali šviesa, o melą pergali tiesa. Žinojimo, kad vieną dieną triumfuos laisvė. Bendraudama su vyresniais žmonėmis dažnai girdžiu, kad sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis juos būtent tai ir gelbėdavo. Ir niekas – nei tremties sunkumai, nei sovietmečio draudimai – nesunaikino jų širdyse velykinės vilties.

Dabartis vėl paženklinta agresija, krauju ir nekaltomis mirtimis. Tačiau saugokime viltį ir tikėkime, kad laisvas pasaulis tai greitai nugalės. Žinokime, kad net ir po juodžiausios nakties visada išaušta rytas. Tegu pergalę švenčia Velykų džiaugsmas!“ – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina visus Lietuvos žmones su šv. Velykom ir linki, kad jų džiaugsmas sustiprintų ir įkvėptų kiekvieną. Pasak jos, išbandymai suteikia galimybę skleisti mūsų visų vienybei.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus šventų Velykų proga! Sunku rasti žodžių, kurie galėtų perteikti karo atneštą skausmą ir tamsą. Tačiau nepraraskime vilties, kad tamsa tirščiausia prieš aušrą, o visi išbandymai suteikia galimybę išsiskleisti mūsų visų vienybei ir stiprybei. Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie gyvenate artimo meile, padėdami žmonėms, priverstiems palikti savo namus, dalydamiesi ir rūpindamiesi tais, kurie patiria kasdienį pavojų ir kiekvieną akimirką budi, pasiryžę ginklu apginti savo Tėvynę. Tokių krizių akivaizdoje itin svarbu neprarasti tikėjimo Prisikėlimo šviesos pergale. Tegu šventų Velykų džiaugsmas sustiprina ir įkvepia kiekvieną iš Jūsų“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA