REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 16 d. 09:46

Šalies vadovai sveikina Lietuvą Vasario 16-osios proga: ragina ne tik branginti laisvę, bet ir toliau padėti Ukrainai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


259331

„Nuo mūsų sumanumo bei ryžto priklausys, ar išsaugosime ir būsimoms kartoms perduosime brangų protėvių palikimą“, sako prezidentas Gitanas Nausėda, sveikindamas lietuvius valstybės atkūrimo dienos proga.

„Vasario 16-ąją dar labiau džiaugiamės ir didžiuojamės savo šalimi, sugebėjusia įveikti visas negandas, atgimti ir pakilti iš pasaulinio karo griuvėsių. Šiandien mes sutelkę jėgas tęsiame istorinį žygį valstybės kūrėjų pėdomis. Iš kasdienių mūsų darbų gimsta tikėjimas, kad galime į gera keisti pasaulį, kuriame gyvename. Tikėjimas mūsų – Lietuvos – galia“, – teigia prezidentas.

„Ir pirmiausia nuo mūsų sumanumo bei ryžto priklausys, ar išsaugosime ir būsimoms kartoms perduosime brangų protėvių palikimą. Tad branginkime ir ginkime savo laisvę kaip mūsų bendrystės ir gerovės pagrindą!“, – sako G. Nausėda

V. Čmilytė-Nielsen: Lietuva niekada nepametė laisvos ir nepriklausomos valstybės idėjos

Seimo vardu lietuvius Vasario 16-osios proga sveikina ir parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Anot jos, per 105-erius metus nuo tada, kai Lietuvos taryba pasirašė nepriklausomybės nutarimą, šaliai teko patirti daug negandų. Visgi, Seimo pirmininkė džiaugiasi, jog Lietuva „atsistojo ant kojų ir žengė savo keliu“.

„Nors kliūdama ir griūdama, „demokratiniais pamatais sutvarkyta Lietuvos valstybė“ atsistojo ant kojų ir žengė savo keliu. Per vos daugiau nei šimtmetį buvo visko. Teko ir prievarta kristi. Bet Lietuva kėlėsi ir ėjo toliau. Nes, kad ir kas būtų, niekada nepametė laisvos ir nepriklausomos valstybės idėjos“, – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

„Dabar Lietuva pasitiki savimi, yra stipri, turi daug sąjungininkų, kurie ją vertina ir pripažįsta. Tokia stipri, kad nedvejodama ištiesė pagalbos ranką Ukrainai, kuri gina savo laisvę ir pasaulio taiką. Mes būsime kartu iki galo, nes žinome, kad išvien galime daug!“ – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

I. Šimonytė: laisvė ir nepriklausomybė nėra amžina dovana – jas privalome saugoti ir ginti visomis išgalėmis

Premjerė Ingrida Šimonytė sveikindama lietuvius valstybės atkūrimo dienos proga teigia, kad „1918 metų žygdarbis išgelbėjo mus iš istorijos nebūties ir visam pasauliui įrodė, kad šioje žemėje gyvena drąsūs ir Tėvynę mylintys žmonės“. Todėl Vyriausybės vadovė ragina nepamiršti tų, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

„Vasario 16-osios šviesa kartų kartoms nušvietė kelią į laisvę ir suteikė jėgų priešintis vergovei, kovoti su okupantais. Didelė laisvės kaina. Niekada nepamiršime tų, kurie dėl Tėvynės buvo įkalinti, ištremti, be gyvybės ženklų nublokšti ant gatvės grindinio“, – sakoma premjerės sveikinime.

I. Šimonytė pastebi, kad 105-osios Vasario 16-osios metinės beveik sutampa su Rusijos karo prieš Ukrainą metinėmis. Pasak jos, pergalę prieš agresorius gali užtikrinti tik viso demokratinio pasaulio vienybė.

„Tai akivaizdus liudijimas, kad klaikios imperinės užmačios egzistuoja visai šalia, kad laisvė ir nepriklausomybė nėra amžina dovana – šias esmines vertybes privalome saugoti ir ginti visomis išgalėmis. Tik viso pasaulio demokratinių galių vienybė gali užtikrinti pergalę prieš agresorius. Vieningai kasdien stenkimės saugios ir stiprios Tėvynės labui. Būkime su Ukraina kartu – iki pergalės“, – paragino ji.

Ketvirtadienį šalyje minimos 105-osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos metinės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA