REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 18 d. 09:42

Šalies vadovai sveikina Latviją, mininčią 105-ąsias nepriklausomybės metines

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


283847

Šalies vadovai šeštadienį pasveikino Latviją, mininčią 105-ąsias nepriklausomybės metines.

Prezidentas Gitanas Nausėda latviams linkėjo tvirtybės, taikos ir klestėjimo. Jis teigė, kad Latviją ir Lietuvą jungia bendra istorinė atmintis, tvirti kaimyniški ryšiai ir abipusė pagarba, o artimi santykiai tarp Lietuvos ir Latvijos sudėtingų geopolitinių iššūkių akivaizdoje įgauna dar didesnę reikšmę ir prasmę.

„Mūsų, baltiškų tautų, vienybė šiandien ypač svarbi drauge siekiant išlaikyti ir sustiprinti demokratinius mūsų šalių pamatus, taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką, užtikrinant Lietuvos ir Latvijos žmonių saugumą ir gerovę“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

„Tvirtai tikiu, kad artimas bendradarbiavimas tarp mūsų šalių Baltijos jūros regione, Europos Sąjungoje ir NATO ir toliau esmingai prisidės stiprinant mūsų valstybes ir randant sprendimus kylantiems iššūkiams“, – teigiama jame.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad Latvija, „kaip moderni, klestinti ir pažangi valstybė“, per pastaruosius tris dešimtmečius daug pasiekė.

„Lietuva švenčia kartu – mūsų šalis jungia stiprus brolybės ir draugystės ryšys. Mūsų vienybė ir sėkmės istorijos yra pavyzdys, ką laisvos tautos kartu gali pasiekti, stiprindamos ir puoselėdamos demokratijos ir laisvės vertybes. Mūsų solidarumas ir artimas bendradarbiavimas dar niekada nebuvo toks svarbus, kaip šiandienių demokratijos iššūkių kontekste“, – sakoma ministrės pirmininkės sveikinime.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu Latvijai linkėjo darnaus darbo ir susiklausymo puoselėjant demokratiją, taip pat ryžto ir drąsos ginant pamatines vertybes tarptautinėje arenoje.

„Atsigręžę į nueitą kelią šiandienos pasaulio įvykių kontekste, kai vis dar kai kuriose šalyse paminama demokratija, laužomi tarptautinės teisės principai, pažeidžiamos žmogaus teisės ir laisvės, galime aiškiai suvokti, kad pamatinės vertybės nesikeičia, tačiau net vienos valstybės ryžtas, atkaklumas ir drąsa keičia istoriją“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

1918 metų lapkričio 17 dieną buvo įkurta Latvijos tautos taryba. Ji kitą dieną paskelbė šalies nepriklausomybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA