REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2017 m. Lapkričio 15 d. 10:10

Šalies čempionas ir vicečempionas – pakruojiečiai

Šiauliai

Lietuvos mini Ralio apdovanojimų ceremonijoje pirmąją vietą užėmęs duetas – Julius ir Laimonas Mališevičiai nepraleido progos įsiamžinti su buvusiu šalies ralio čempionu Vytautu Švedu (kairėje)

Simona LipskytėŠaltinis: Etaplius.lt


20277

Praėjusią savaitę dviejuose Lietuvos miestuose vyko reikšmingos automobilių sporto apdovanojimų ceremonijos. Du pakruojiečiai, automobilių sporto entuziastai – Julius Mališevičius ir Milvydas Malinauskas kartu su kitais šį sezoną pasižymėjusiais sportininkais lipo ant nugalėtojų pakilų, tarp geriausių skambėjo ir Pakruojo Automobilių sporto klubas! Iš tikrųjų, kad mūsų rajonas tampa vis svarbesniu automobiliu sporte rodo ne tik didėjantis įvairių lenktynių skaičius, bet ir kartu su šalies automobilių sporto profesionalais besivaržantys mūsiškiai.

milvydas.jpg

Druskininkuose vyko Lietuvos ralio apdovanojimų ceremonija. Ant sveikinimų pakylos, kartu su kitais sporto meistrais buvo pakviestas ir „Atžalyno“ gimnazistas Julius Mališevičius, kuriam įteikta pirmosios vietos taurė ir diplomas už pasiekimus Jaunių įskaitoje. Julius paskelbtas jauniausiu Lietuvos mini ralio čempionu! Šešiolikmetis, vairuojantis „Mitsubishi Colt“ markės automobilį, 5-iuose ralio etapuose, kurie vyko įvairiose šalies vietose, pademonstravo aukštos klasės profesionalumą.

2 metus užsiimantis automobilių sportu, tačiau tik šį sezoną pradėjęs važiuoti ralyje, pasakoja, kad pradėjęs domėtis šia šaka, tokių rezultatų tikrai nesitikėjo. „Lipant ant scenos, kurioje stovi tokie lenktyninkai kaip Benediktas Vanagas ir latvis Janis Vorobjovs, negalėjau nuslėpti jaudulio, tai – labai svarbus įvertinimas man“,- pasakojo Julius.

Vaikinas sako, kad to nebūtų pasiekęs be savo šturmano – krikšto tėčio Laimono Mališevičiaus. „Automobilių sportas tapo visos šeimos aistra – tėtis padeda prie mašinos, be krikšto tėčio apskritai negalėčiau važiuoti, todėl gauta taurė skirta mūsų abiejų duetui. Taip pat labai palaiko mama, močiutės“,- pasakoja J. Mališevičius.

Į automobilių sportą sūnų atvedė technikai neabejingas tėtis, galbūt ir nesitikėjęs, kad tai išaugs į tokį rimtą užsiėmimą. Šis sportas – ne pigus, tą patvirtina ir čempionas, pasakojantis, kad šeima nebeskaičiuoja sunaudotų padangų komplektų, o kur kiti automobilio remonto darbai…

Ceremonijoje dalyvavę garsūs lenktyninkai, Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas ir Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Romas Austinskas įteikdami Juliui taurę spėliojo, galbūt ateityje jis taps rimtu konkurentu profesionaliems sportininkams. „Įvertinimas mane labai įkvėpė ir nuteikė, kad turint didelį norą ir palaikymą galima pasiekti labai daug“,- sako J. Mališevičius, ketinantis ir toliau savo pasiekimais garsinti mūsų rajoną.

Kol kas, pasibaigus pagrindiniam varžybų sezonui, vaikinas žada užsiimti technikos remontu ir tobulinimu, rėmėjų paieška – būtent jų labai trūksta, norint toliau siekti užsibrėžtų tikslų.

Kitame Lietuvos mieste – Kaune, Lietuvos automobilių sporto federacijoje vyko Lietuvos automobilių slalomo, greituminio slalomo čempionatų sezono uždarymo šventė. 2 vietos taure apdovanotas M. Malinauskas kuriam laikui užsitikrino šalies vicečempiono vardą!

5 slalomo etapuose, kurie vyko viso sezono metu, M. Milvydas pademonstravo ne tik puikų važiavimo laiką, bet ir vairavimo techniką. Kariuomenėje visuomenės sveikatos specialistu dirbantis vyras automobilių sportu užsiima laisvalaikiu. Nors šis sportas jį sudominęs nuo 2009-ųjų, rimčiau į užsiėmimą M. Malinauskas sako pradėjęs žiūrėti prieš porą metų. Po Pakruojo Automobilių sporto klubo vėliava važiuojantis sportininkas džiaugiasi savo karjeroje pasiektu aukščiausiu apdovanojimu, o jo ir klubo kolegų – Eimučio Parfionovo, Emos Benevičiūtės sėkmingi pasirodymai slalomo trasose 2 vietą bendroje šalies įskaitoje lėmė ir visam Pakruojo automobilių sporto klubui.

Viso sezono metu vyko 5 slalomo etapai, vieną iš jų, dar gegužės mėnesį vykusį Linkuvoje, galėjome iš arti stebėti ir mes. „Subaru Impreza“ 4 ratais varomu automobiliu trasoje besivaržantis M. Malinauskas mano, kad visi pasiekimai – darbo, technikos, nusiteikimo ir trupučio sėkmės sintezė.

Nors vienas sporto sezonas ir baigėsi, tuoj prasidės žieminių trasų išbandymai. „Investuojame viską – ir laiką, ir finansus. Per sezoną automobiliui keturis kartus teko pakeisti variklį, bet viskas gerai“,- į klausimą apie brangų sportą atsako Milvydas. „Iš tikrųjų, didžiausi išbandymai, galiu pasakyti, laukia išvakarėse prieš varžybas. Dėl laiko stokos 4 etapams ruošdavausi paskutinėmis naktimis, bet viskas įvyko sklandžiai“,- su šypsena pasakoja vyras.

Po šio įvertinimo rimčiausiu užsibrėžtu tikslu jis laiko norą sudalyvauti ralyje „Aplink Lietuvą“, skirtą prezidentės taurei laimėti. Varžybose, kurios vyks kitąmet, sportininkas sieks atstovauti savo darbovietę – kariuomenę. „Po kiekvienų varžybų randi ką patobulinti, ką pakeisti, šis sportas man davė labai daug žinių – ir pačiam, kaip asmenybei, ir kaip technikos žinovui“,- sako sportininkas.

Iškilmingoje ceremonijoje, kurioje kartu dalyvavo Pakruojo automobilių sporto vadovu Audrius Kliminskas ir sportininko artimieji, automobilių sporto entuziastams rankas spaudė LASF prezidentas R. Austinskas ir iš Pakruojo kilęs Slalomo ir kitų automobilių sporto šakų prezidentas Silverijus Lapėnas.

Ne mažiau Pakruojo Automobilių sporto klubas džiaugiasi ir kitu pasiekimu – Lietuvos ekstremalaus sporto federacijos rengiamame Bulių kautynių auto krose metinėje įskaitoje 1 vieta įvertintas klubo narys Šarūnas Budrys, 3-iąja – Lukas Kovera, 5-ąja – klubo vadovas. A. Kliminskas. Netrukus turėtų paaiškėti, kokie lenktynių etapai kitąmet vėl vyks mūsų krašte.

Iniciatyvių ir užsispyrusių automobilių entuziastų dėka mūsų kraštas jau gerai žinomas automobilių sporto meistrų gretose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA