REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Balandžio 1 d. 13:17

S. Skvernelis sureagavo į kilusius ginčus dėl medikų atlygio didinimo: reikia sprendimų, o ne rietenų

Vilnius

Dainiaus Labučio nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


123802

Premjeras Saulius Skvernelis sureagavo dėl valdančiųjų ir opozicijos ginčų Seime įstrigusius siūlymus dėl didesnių atlyginimų medikams. Premjero teigimu, šiuo metu politikų nesutarimus reikia padėti į šalį ir bendrai ieškoti išeičių iš sudėtingos situacijos. Visgi, premjeras pabrėžia, kad siūlomi sprendimai turi būti atsakingi ir realūs. „Nežinome, kas bus po savaitės ar dviejų“, - feisbuke pažymi Vyriausybės vadovas.

S. Skvernelis pabrėžė, kad ateinantį antradienį įstatymas dėl medikų atlyginimų didinimo turi būti priimtas Seime. Kartu, patikino premjeras, priedai medikams bus išmokėti už visą karantino laikotarpį, nuo pat jo pradžios. „Galite būti ramūs, nieko neprarasite, už Jūsų svarbų darbą“, - socialinio tinklo įraše akcentavo jis.

Po to, kai prezidentas aštriai sukritikavo Seimą, kuriame antradienį nebuvo priimti sprendimai, leisiantys didinti medikų, kovojančių su koronavirusu, atlygio, premjeras Saulius Skvernelis teigė norįs kreiptis į parlamentarus.

„Noriu viešai kreiptis į kolegas Seimo narius. Tiek valdančiuosius, tiek esančius opozicijoje.

Padėkite į šalį asmenines antipatijas, ideologinius skirtumus, žmogiškuosius nesutarimus. Bent dabar. Bent šios mums visiems tikrai sudėtingos situacijos metu“, - feisbuke trečiadienį paskelbė premjeras.

Pasak jo, sprendimus priimti trukdančių nesutarimų šiuo metu reikia mažiausiai,.

„Šiandien reikia sutelktų pastangų, bendro darbo ir sprendimų. Visiems kartu. Dėl tų, kurie Jumis pasitiki, kurie už Jus balsuoja. Taip pat ir dėl tų, kurie nėra didžiausi Jūsų gerbėjai ir niekad už Jus nebalsuos. Jie visi – mūsų žmonės. Lietuvos piliečiai.“, - teigė jis, pridurdamas, kad valstybės priimami sprendimai turi išlikti atsakingi.

„Žinoma, sprendimai turi būti atsakingi ir realūs. Jie negali būti populistiniai ir nepakeliami mūsų šalies biudžetui. Ypač, kai esame situacijoje, kada nežinome, kas bus po savaitės ar dviejų. Nežinome, kiek ir kam lėšų gali prireikti jau artimiausioje ateityje. Čia ne vieta nežabotai platiems mostams ir dosnumui, kuris mums ne pagal išgales ir kišenę“, - teigė premjeras.

Kartu Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad yra pasirengęs kalbėtis su visais politikais.

„Esu pasirengęs kalbėtis ir kalbuosi su visais. Siaučiant pandemijai turime būti vieningi. Tai kiekvieno iš mūsų pareiga ir atsakomybė. Kviečiu tai suprasti ir nedelsiant imtis sprendimų, kurie būtini. Žinau, kad tai galite. Padarykime.

Sprendimai - ne rietenos, kaltinimai, žaidimai, beprasmiai ginčai - šiandien yra tai, ko reikia.

Kitą antradienį įstatymas dėl medikų atlyginimų turi būti priimtas Seime. Vyriausybės vardu galiu tvirtai pažadėti: priedus medikams išmokėsime už visą karantino laikotarpį, nuo pat jo pradžios.

Galite būti ramūs, nieko neprarasite, už Jūsų svarbų darbą Jums bus pilnai atlyginta“, - feisbuke pažymėjo S. Skvernelis.

ELTA primena, kad valdantiesiems ir opozicijai neradus sutarimo, antradienį Seime įstrigo siūlymas medikams, kurie dirba ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, mokėti nuo 50 iki 100 proc. didesnius atlyginimus karantino laikotarpiu.

Seimo darbą palydėjo aštri prezidento kritika

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienio rytą griežtai įvertino tai, kad Seimui nepavyko priimti įstatymo, pagal kurį būtų keliami atlyginimai su koronavirusu kovojantiems medikams. Prezidento teigimu, Seimo nariai savo elgesiu tik patvirtino visuomenėje vyraujančius įsitikinimus apie politikus.

„Susidaro įspūdis, kad tarp žmonių paplitęs įsitikinimas, kad politika yra bjaurus reikalas, kad parlamentas yra ta institucija, kuria pasitikėti neverta, vakar buvo padaryta būtent taip, kad šitokia nuomonė toliau įsitvirtintų visuomenės sąmonėje. Politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme“, – trečiadienį apsilankęs Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centre, įsikūrusiame Sveikatos apsaugos ministerijoje, sakė G. Nausėda.

R. Karbauskis premjerą mato kaip tarpininką

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad dėl šalies vadovo kritikos sulaukusio rezultato Seime yra kalta opozicija. Pasak jo, valdančiųjų oponentai tiesiog ruošiasi artėjantiems rinkimams. Taip pat R. Karbauskis Eltai teigė, kad pats nebandys kalbėtis su opozicijos lyderiu Gabrieliu Landsbergiu ir taip surasti išeitį iš susidariusios situacijos. Jo teigimu, su opozicija prie derybų stalo turėtų sėsti premjeras S. Skvernelis. R. Karbauskio tikinimu, nepriklausomai nuo to, ar pavyks su opozicija susitarti, medikų atlyginimai kitą savaitę bus pakelti.

Savo ruožtu konservatorių lyderis G. Landsbergis trečiadienį kreipėsi Seimo narius, kviesdamas dar šią savaitę susirinkti į neeilinį posėdį ir kartu rasti sprendimus dėl sąžiningo kompensavimo visiems medikams, pandemijos akivaizdoje kasdien dirbantiems milžiniškos rizikos sąlygomis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA