REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 19 d. 10:21

S. Skvernelis sureagavo į G. Landsbergio pareiškimą: tai visuomenės šantažas

Lietuva

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


267734

Opozicinei partijai „Vardan Lietuvos“ vadovaujantis Saulius Skvernelis sako, kad konservatoriai, pareiškę apie pirmalaikių Seimo rinkimų bei Vyriausybės atstatydinimo galimybę, neturi fantazijos ir tiesiog šantažuoja Lietuvos gyventojus. Pasak jo, reikia apie tokius sprendimus ne kalbėti, o veikti.

„Jie vėl tą pačią dramą bando sukurti: Vyriausybė pasitrauks ir valstybė sugrius. Tegu traukiasi, tegul traukiasi jeigu jie atsakomybės kratosi. Kita vertus, pasitraukimas jiems būtų naudingas. Jeigu būtų išankstiniai rinkimai, tai dar gautų balsų, bet jei praeis dar pusantrų metų – tai būtų sunku apie tai galvoti... O dabar yra visuomenės šantažas“, – Eltai penktadienį sakė S. Skvernelis, komentuodamas konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą, kad dėl kilusio kanceliarinių išmokų įsisavinimo skandalo penktadienį rinksis partijos prezidiumas. Kaip teigė G. Landsbergis, konservatoriai spręs dėl Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų.

„Tai yra apgailėtina pozicija, bandant tuo pačiu stiliuku išplaukti iš kilusio skandalo“, – sakė S. Skvernelis, galvoje turėdamas 2021 m. pabaigoje kilusį vadinamąjį „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą skandalą ir premjerės pareiškimą apie galimybę atsistatydinti visai Vyriausybei.

„Jiems trūksta fantazijos. Tegu priima sprendimus, o ne kalba, kad kažką padarysime. Jei padarys – tai bus geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai“, – sakė S. Skvernelis.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis penktadienio rytą paskelbė, kad dėl kilusio kanceliarinių išmokų įsisavinimo skandalo penktadienį rinksis partijos prezidiumas, kuriame bus sprendžiama ir dėl Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų. Taip pat, pasak jo, artimiausiu metu numatomas ir koalicijos posėdis.

Kaip ELTA anksčiau skelbė, prieš savaitę visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, ketvirtadienį ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą.

Kaip numato įstatymas, premjerė dėl sprendimo, ar patenkinti ministro prašymą jį atstatydinti, turėtų apsispręsti per penkias darbo dienas.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Dalis opozicijos dėl kilusio skandalo svarsto poreikį organizuoti nepasitikėjimo procedūrą Vyriausybei.REDAKCIJA REKOMENDUOJA