REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 6 d. 09:27

S. Skvernelis: rezultatai pranoko prognozes, tačiau nuvylė didieji miestai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


260862

Pirmą kartą savivaldos rinkimuose dalyvavusios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ rezultatai pranoko prognozes, tačiau nuvylė pasirodymas didžiuosiuose miestuose, sako partijos lyderis, parlamentaras Saulius Skvernelis.

„Tikrai nesitikėjome galbūt, kad pavyks net 36-iose savivaldybėse turėti savo atstovus tarybose, nors, aišku, turėjome maksimalų siekį, kad visur, kur dalyvaujame, tarybos nariai būtų“, – BNS spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

„Merų rinkimų rezultatai taip pat pranoko ir prognozes: turime šiandien išrinktą tiesiogiai vieną merą, Neringos merą, ir turime šešis realius kandidatus antrame ture, kur tikrai gali pasivaržyti ir nugalėti“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto, pasak S. Skvernelio, demokratus nuvylė rezultatai didžiuosiuose miestuose.

„Kas galbūt šiek tiek nuvylė ir jaučiame tam tikrą nuostabą, reikės tikrai daug, matyt, įdėti darbo analizuojant, kodėl taip įvyko, tai yra didieji miestai: aš pirmiausia kalbu apie Vilnių ir Kauną“, – sakė jis.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ rinkimuose sulaukė 6,64 proc. balsų. Pirmame ture buvo išrinktas šios partijos iškeltas Neringos meras Darius Jasaitis.

Partijos pirmininko duomenimis, pirmą kartą rinkimuose dalyvaujantys „Vardan Lietuvos“ daugiau negu 30 proc. padidino tarybos narių skaičių lyginant su tuo, kuris buvo prieš rinkimus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA