REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 20:56

S. Skvernelis nesitiki, kad jo partijos kandidatas pateks į antrąjį turą: Giedrimas nebus politinėje padangėje užgesęs meteoritas

Lietuva

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidato Giedrimo Jeglinsko štabas. ELTA / Dainius Labutis

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


300869

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad jo bendražygių iškeltas kandidatas į prezidentus, veikiausiai, į antrąjį turą nepateks. Tačiau, pasak jo, politinei jėgai patekus į kitos kadencijos valdančiąją koaliciją, Giedrimas Jeglinskas būtų siūlomas į krašto apsaugos ministro poziciją.

„Reikia kalbėti realistiškai, į antrąjį turą, ko gero, nepateksime. Tačiau aš manau, kad Giedrimas nebus meteoritas, kuris į mūsų politikos padangę įskrido, nukrito ir užgeso. Tai bus kaip žvaigždė ateityje ir tikiuosi, kad jis tikrai atras deramą vietą pagal savo žinias, kompetencijas ir gebėjimus“, – sekmadienį žurnalistams rinkiminiame štabe teigė S. Skvernelis.

„Nenorėčiau slapukauti, mes birželio pabaigoje-liepos pradžioje skelbsime galimą savo Vyriausybę ir Giedrimas Jeglinskas, tikiuosi, bus realus kandidatas į krašto apsaugos ministrus“, – pridūrė jis.

Visgi, pasak ekspremjero, jis pats nebūtų geresnis kandidatas į prezidentus už G. Jeglinską. S. Skvernelis kritikavo ir savo kandidato į šalies vadovo postą neiškėlusias politines jėgas.

„Tikrai apgailestauju, kad politinės partijos neturi žmonių, ką siūlyti kandidatais į prezidento poziciją. Tokios kaip socialdemokratai, „valstiečiai“, Liberalų sąjūdis. Mes nesame vieno žmogaus partija, turime į šią poziciją, manau, geriausią žmogų, kokį galėjome savo bendruomenėje surasti“, – sakė jis.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,37 proc. piliečių.

Dėl šalies vadovo posto varžėsi 8 kandidatai: antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Giedrimas Jeglinskas, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis, savarankiškai išsikėlę teisininkas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus ir eksparlamentaras Remigijus Žemaitaitis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA