REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 29 d. 09:23

S. Skvernelis neatmeta galimybės, kad A. Veryga trauksis iš rinkimų, o „valstiečiai“ rems I. Vėgėlę

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


296494

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis mano, kad „valstiečiai“ gali persigalvoti dėl savo kandidato prezidento rinkimuose ir kelti ne partietį Aurelijų Verygą, o remti advokato Igno Vėgėlės kandidatūrą.

„Nenustebčiau, jei Aurelijus Veryga būtų pastumtas į Europos Parlamentą, o ponas Ignas Vėgėlė staiga taptų „valstiečių“ kandidatu į prezidentus. Neatmesčiau tokios galimybės. Ta žinutė, kuri buvo „Facebook“ švelniai paleista, byloja apie tą patį“, – „Žinių radijui“ penktadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Tokie svarstymai pasigirdo po to, kai šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ šalies vadovo posto siekiantys A. Veryga ir I. Vėgėlė pasidalino nuotraukomis iš judviejų susitikimo.

„Tikrai puikiai žinau buvusių kolegų situaciją. Manau, kad toje nuotraukoje trūksta dar vieno veikėjo, kuris yra šešėlyje – tai ponas Ramūnas Karbauskis. Panašu, kad didžiojo politikos šaškininko lentoje atsirado šaškės, kurias reikia pastumdyti“, – sakė anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) priklausęs politikas.

Vis dėlto, galimi pasikeitimai galutiniams prezidento rinkimų rezultatams realios įtakos neturėtų, pažymi S. Skvernelis.

„Manau, kad tai iš esmės nieko nepakeistų. Dialogas su Vėgėle buvo ne vienos politinės jėgos, jis, matyt, galvoja apie savo ateitį, jei pralaimėtų rinkimus. Tiesiog man tai deja vu situacija, panaši į 2019 metus, ir man gaila Aurelijaus – visgi surinkti parašai, 36 tūkst., ir ta žmonių nuomonė ir palaikymas eitų į šiukšlių dėžę. (...) Būtų gaila, jei taip įvyktų“, – teigė S. Skvernelis.

Šią savaitę šalies vadovo posto siekiantys I. Vėgėlė ir A. Veryga socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino judviejų susitikimo nuotraukomis. I. Vėgėlė teigė, kad susitikime buvo aptartos Lietuvos politinės aktualijos ir problemos, taip pat vertybiniai klausimai.

„Mano ir Aurelijaus Verygos požiūris daugeliu vertybinių klausimų sutampa. Kodėl susitikome? Aš kalbuosi su visais politikais, su kuriais panašiai matome problemas valstybėje ir siūlome panašius jų sprendimo būdus“, – rašė I. Vėgėlė.

Apie kandidatus vienijantį požiūrį į politiką rašė ir A. Veryga.

„Mus vienija ne tik vertybės ir prezidento rinkimų programos panašumas, bet ir požiūris, kokia kryptimi turi dirbti Lietuvos ir Europos Sąjungos politikai“, – teigė A. Veryga.

ELTA primena, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA