REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 29 d. 15:02

S. Skvernelis įvertino ruošiamą medžiagą apie R. Masiulį: nemanau, kad reikėtų STT užkrauti tokiais darbais

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


115716

Premjeras Saulius Skvernelis, skirtingai nei „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, nemano, kad dėl buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio įdarbintų asmenų reikėtų kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

„Nemanau, kad reikėtų mūsų tarnybas užkrauti tokiais darbais, nebent bus aiškūs kažkokie teisės pažeidimo požymiai. Tuomet – kitas dalykas. Informacija, matyt, tokia yra, kuomet ji bus paskelbta, tuomet ir bus galima komentuoti“, – teigė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad R. Karbauskis teigia jau šią savaitę paviešinsiąs skandalingą informaciją apie buvusio ministro R. Masiulio susisiekimo sektoriuje įdarbintus asmenis. R. Karbauskis taip pat teigia, kad surinktą informaciją platesniam tyrimui pradėti perduos Specialiųjų tyrimų tarnybai. Jei STT nuspręs neatlikti tyrimo, pasak R. Karbauskio, tuomet bus taikomi dvigubi standartai.

„Kreipsis į STT, prašydami, kad tirtų šitą klausimą giliau (...). Jeigu STT netirs šio pavyzdžio, neplės tyrimo, tai bus dvigubi standartai, kad vieniems viskas galima, kitiems nieko negalima. Čia net nėra ką lyginti su (Jaroslavo Narkevičiaus atveju – ELTA), ką mes parodysime“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis neslepia, kad R. Masiulio įdarbinti asmenys, skirtingai nei J. Narkevičiaus pažymoje, yra susiję su artima aplinka. „Valstiečių“ lyderis teigia, kad vadovaujamas pareigas susisiekimo sektoriuje ėjo R. Masiulio buvę bendradarbiai, bendramoksliai bei artimi draugai.

„Paskelbsime didelį asmenų sąrašą, susijusį su R. Masiuliu. Pateiksime nepotizmo pavyzdį, kaip keliauja didelių valstybinių įmonių vadovai, valdybų pirmininkai, pavaduotojai. Kaip jie keliauja iš vienos sferos į kitą kartu paskui Roką Masiulį. Tai yra jo buvę bendradarbiai, bendramoksliai, artimi draugai. Tai akivaizdus nepotizmo pavyzdys“, – teigė jis.

Tuo metu R. Masiulis anksčiau Eltai tvirtino, kad tai yra dar vienas R. Karbauskio žingsnis gelbstint susisiekimo ministrą J. Narkevičių. R. Masiulis patikino, kad visos atrankos į susisiekimo sektorių buvo vykdomos pagal aukščiausius skaidrumo kriterijus.

„Mano vadovavimo susisiekimo sektoriui metu visos atrankos buvo vykdomos pagal aukščiausius skaidrumo kriterijus. Atrankas vykdė nepriklausomos atrankų bendrovės ar tam skirtos valstybinės institucijos“, – sakė R. Masiulis.

R. Masiulis dar kartą pasikartojo, kad tai „valstiečių“ lyderio kerštas už tai, jog jis, būdamas ministras, pašalino Arvydą Vaitkų iš Uosto direkcijos vadovo pareigų.

„Kad Karbauskis keršys, žinojau tą pačią akimirką, kai atleidau uosto vadovą“, – sakė R. Masiulis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA