REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Rugsėjo 22 d. 10:41

S. Skvernelis apie vakcinų pirkimą: tai kainuos daugiau nei Valdovų rūmai

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


146682

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo metu Vyriausybė sprendžia dėl keturių alternatyvų vakcinos nuo COVID-19 pirkime. Pasak Vyriausybės vadovo, tai turės būti valstybės strateginis sprendimas, kuriuo šalis gali ne tik apsirūpinti veiksmingomis vakcinomis, bet ir neveiksmingomis. Todėl S. Skvernelis stebisi prezidento Gitano Nausėdos sprendimu nešaukti Valstybės gynimo tarybos (VGT) ir tai įvardino kaip dvigubų standartų taikymu.

Pasak premjero, valstybė gali pasirinkti tokį kelią pirkime, kuomet neturės iš viso vakcinos ar turės nepakankamai veiksmingą vakciną bei šalis gali turėti per daug vakcinos.

„Mes tikrai nekalbame apie konkrečius pirkimus, tai visiškai skirtingi dalykai. Bet mes turime priiimti strategiją, ką mes darome, o tai yra rizika, nes vakcinos šiandien kol kas nė vienos nėra. Tai kokį mes kelią pasirinksime. Galime pasirinkti tokį kelią, kad liksime visai be vakcinos. Gali būti taip, kad mes pataikysim ir priimsim teisingus sprendimus ir būsime apsirūpinę. Gali būti, kad dalies tų vakcinų nereikės“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, Prezidentūra, nešaukdama VGT, kratosi atsakomybės.

„Keista pozicija. Noriu dar kartą priminti, kad mes kalbame ne apie viešųjų pirkimų procedūrą, ką mums bando pateikti kai kurie prezidento patarėjai. Šis procesas nustatytas ir vyksta pagal įstatymus. Tai europinis pirkimas. Mes kalbame apie strategiją. Kokį sprendimą prisiimti šaliai – ar rizikuoti, nerizikuoti. Tai yra sprendimai, susiję su mūsų gyventojų sveikata ir gyvybe, taip pat su šalies ūkiu, nes kokios būtų pasekmės, jeigu mes neskiepytume ir neturėtume vakcinos, kaip tai atsilieptų mūsų ekonomikai, tai skaičiuotume ne šimtais milijonų eurų. Dėl to tokie sprendimai priklauso VGT. Tuo labiau, kad noriu priminti, kad mes ten svarstome klausimus nuo geležinkelio bėgių atšakų iki konkrečių pirkimų. Tokie dvigubi standartai, jie yra išsakyti, bet mes tuo keliu nebandysime eiti“, – teigė S. Skvernelis.

Premjeras patikino, kad artimiausiu metu Vyriausybė priims sprendimą dėl šalies strategijos pasirinkimo vakcinų pirkime ir visuomenei jį pristatys trečiadienį.

ELTA primena, kad S. Skvernelio iniciatyvai aptarti atsakomybės klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo Valstybės gynimo taryboje nepritaria Prezidentūra. Šalies vadovo G. Nausėdos patarėjas Darius Kuliešius yra sakęs, kad už tai yra atsakingas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pasak jo, prezidentas mano, kad būtent ministras privalo savo dėmesį, laiką ir ryžtą skirti tiesioginių pareigų vykdymui, o ne bandymams išvengti atsakomybės.

Tokie Prezidentūros argumentai papiktino valdančiuosius ir S. Skvernelį. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis Eltai teigė, kad ne sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, o būtent Prezidentūra vengia atsakomybės ignoruodama Vyriausybės iniciatyvą aptarti klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo VGT.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA