REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 1 d. 10:56

Premjeras apie siūlymą skirti 13 pensiją: reikia žiūrėti, ar tam yra šaltinių

Vilnius

Gedimino Bartuškos nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


148148

Seime ketvirtadienį ketinant pateikti siūlymą dėl 13 pensijos mokėjimo, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad reikės žiūrėti, ar atsiras šaltinių tą daryti.

„Net neabejoju, kad po pateikimo bus pritarta. (...) Po to bus Vyriausybės išvada ir Vyriausybė arba ras šaltinį, arba ne“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

„Yra įvairūs būdai, kaip padėti socialinei grupei. (...) Tai galbūt per indeksavimą, bet jei yra galimybės tokias papildomas išmokas (skirti – ELTA), tai verta daryti. Bet dar kartą sakau – reikia žiūrėti šaltinius“, – pridūrė S. Skvernelis.

Premjeras akcentavo, kad suma, kurios prireiktų šiam žingsniui, nėra menka, tačiau situacija dėl valstybės skolos yra valdoma.

„Skola Lietuvoje nebus po šių metų drastiška, situacija valdoma, stabili, bet kitų metų biudžetą pateiksime Vyriausybės posėdyje spalio 14 dieną ir, teikdami biudžetą, laikysimės to principo, kurio laikėmės – atsakingas finansų, išlaidų planavimas, pajamų surinkimas“, – sakė premjeras.

Pataisą teikiančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis sakė, kad šiam siūlymui įgyvendinti prireiktų 120 mln. eurų.

„Bus per 120 mln. eurų, mes siūlome finansavimo šaltinį – Seime stalčiuose guli bankų turto apmokestinimo projektas. Pagal paskaičiavimus, būtent šitas mokestis padengtų išlaidas vienkartinei pensijai“, – sakė Z. Jedinskis.

Pasak parlamentaro, ši išmoka siektų 200 eurų ir būtų išmokama kiekvienų metų gruodžio mėnesį.

Tuo metų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad ekonominė situacija Lietuvoje leidžia skirti tokią išmoką.

„Kai kurios Europos Sąjungos šalys 13 pensiją turi. Mūsų ekonominė situacija yra tokia, kad mes tikrai galime turėti šitą įstatymuose ir sau leisti tokį malonumą išmokėti 13 pensiją“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak siūlymo rengėjų, toks papildomo priedo modelis yra Graikijoje, Ispanijoje, Lenkijoje. 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA