REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 11 d. 14:42

S. Skvernelio partijos atstovai kreipėsi į VSD dėl Bilotaitės teiginių apie R. Pocių

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


251059

„Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai penktadienį kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl Bilotaitės teiginių, kad buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, rašoma pranešime.

Parlamentarai prašo VSD pradėti tyrimą, ar tokia ministrės A. Bilotaitės antradienį Seime pasakyta kalba yra tiesa. Taip pat prašoma pranešti, ar VSD disponavo arba disponuoja informacija, kurios pagrindu ši ministrė mini R. Pocių kaip grėsmę nacionaliniam saugumui, ir jei taip, kokių veiksmų imtasi.

Skvernelio nuomone, ministrės A. Bilotaitės pasisakymai apie Lietuvos saugumo sistemoje atsakingas pareigas ėjusį asmenį kaip apie grėsmę nacionaliniam saugumui kelia ne tik klausimų dėl šių teiginių tikrovės, tačiau ir pagrįstų baimių dėl grėsmės mūsų valstybės ir visuomenės saugumui.

Jis taip pat teigė, kad ministrės žodžiai suponuoja, kad buvęs VST vadas dirba kitai valstybei arba dirba prieš Lietuvą.

Frakcija raštu kreipėsi ir į pačią ministrę A. Bilotaitę, kurios prašo pagrįsti minėtus savo teiginius ir paaiškinti, kokius buvusio VST vado R. Pociaus veiksmus traktuoja kaip grėsmę nacionaliniam saugumui, bei pateikti informaciją, pagrindžiančią, kodėl, anot ministrės, R. Pocius kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, teigiama pranešime.

„Nacionalinio saugumo užtikrinimas yra aukščiausias kiekvienos valstybės vidaus ir užsienio politikos tikslas. Būtina laiku reaguoti į visuomeninius, politinius ir ekonominius procesus, susijusius su grėsmėmis nacionaliniam saugumui, ir šalinti jų atsiradimo priežastis. Todėl ministrės žodžiai turi būti ištirti nacionalinį saugumą prižiūrinčių institucijų, nes tiesiog svaidytis tokiais kaltinimais, ypač ministrei, yra negalima“, – pažymi frakcijos seniūnas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA