REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 16 d. 16:36

Rusijos VRM paskelbė kai kurių užsienio šalių pareigūnų paiešką, tarp jų – ir Lietuvos miestų merai bei vicemerai

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Stasys GimbutisŠaltinis: ELTA


301460

Rusija paskelbė buvusio Estijos policijos vadovo Elmaro Vaherio, buvusio Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Reinsalu, taip pat kelių Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pareigūnų paiešką, kadangi jiems iškeltos baudžiamosios bylos dėl paminklų sovietų kariams sunaikinimo ir sugadinimo.

Tai ketvirtadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra TASS.

„Elmaras Vaheris. 1975. 01. 05. Ieškomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį“, – rašoma Rusijos vidaus reikalų ministerijos paieškos duomenų bazėje. Panaši kortelė skirta ir buvusiam Estijos URM vadovui U. Reinsalu.

Į šį sąrašą taip pat įtraukti Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir vicemerė Loreta Masiliūnienė, Latvijos Saeimos narys Janis Vitenbergas, Lenkijos Malborko miesto meras Marekasw Charzewskis ir buvęs Bžego miesto meras Jerzy`is Wrębiakas.

Kaip rašo TASS, „prasidėjus specialiajai operacijai Ukrainoje, Vakarų šalyse padažnėjo vandalizmo atvejų prieš paminklus ir memorialus, skirtus Antrojo pasaulinio karo metais žuvusiems sovietų kariams“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą „reiškė pasipiktinimą“ Baltijos šalims ir Lenkijai dėl sovietinių paminklų demontavimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA