REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Vasario 20 d. 17:32

Rusijos olimpinio komiteto vadovai patvirtino, kad rusų akmenslydininko organizme aptikta meldoniumo pėdsakų

Pasaulis

„Scanpix“ nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


29633

Pjongčango olimpinėse žaidynėse paimtame Rusijos akmenslydininko Aleksandro Krušelnickio mėginyje rasta uždrausto preparato meldoniumo pėdsakų, antradienį patvirtino Rusijos olimpinis komitetas.

„Mėginio (B) rezultatas buvo teigiamas ir patvirtino, kad jo organizme būta uždrausto preparato“, – sakoma Rusijos olimpinio komiteto (ROK) pranešime.

„Labai apgailestaujame dėl šio incidento“, – pridūrė komitetas.

Tačiau pranešime taip pat nurodoma, kad sportininko organizme aptikta meldoniumo koncentracija yra „visiškai nereikšminga, vertinant bet kokį (galimą jos) terapinį poveikį žmogaus organizmui“. Taip pat pabrėžiama, kad A. Krušelnickio ankstesnių mėginių rezultatai buvo neigiami.

Rusijos olimpinis komitetas pažadėjo išsamiai ištirti šį atvejį.

„Mes pritariame ir palaikome TOK (Tarptautinio olimpinio komiteto) ir WADA (Pasaulinės antidopingo agentūros) pozicijai dėl nulinės dopingo tolerancijos. Mes imsimės visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta, jog kaltieji būtų kuo griežčiau nubausti“, – priduriama pareiškime.

A. Krušelnickis turėjo būti kruopščiai patikrintas, kad galėtų dalyvauti Pjongčango žiemos olimpiadoje. Todėl dabar kyla klausimų dėl šios patikrinimo programos patikimumo ir sprendimo leisti rusų atletams dalyvauti varžybose, nepaisant rusų nuolatinių antidopingo taisyklių pažeidimų.

A. Krušelnickis, kuris kartu su žmona Anastasija Bryzgalova iškovojęs olimpinę bronzą akmenslydžio mišrių porų varžybose, buvo vienas iš 168 patikrinimą išlaikiusių „švarių“ sportininkų, kuriems buvo leista dalyvauti žaidynėse su neutralia „Olimpinio sportininko iš Rusijos“ vėliava.

Rusijos akmenslydžio federacijos vadovas Dmitrijus Sviščevas kiek anksčiau kaltinimus A. Krušelnickiui dėl įtariamo dopingo vartojimo pavadino „provokacija, ardomąja veikla“.

Pasak D. Sviščevo, federacija nepripažįsta, kad A. Krušelnickis savanoriškai vartojo draudžiamą preparatą. Jo komentarą Rusijos naujienų agentūros paskelbė antradienį.

Gruodžio mėnesį TOK suspendavo Rusiją dėl valstybės remto dopingo sąmokslo, kurio kulminacija įvyko per 2014 metų žiemos olimpiadą Rusijos Sočio mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA