REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Balandžio 14 d. 15:35

Rusijos gąsdinimai dėl branduolinių ginklų – „tuščias šūvis į orą“, sako G. Nausėda

Panevėžys

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


212804

Rusijos gąsdinimai dėl branduolinių ginklų Baltijos regione, Švedijai ar Suomijai įstojus į NATO, yra „tuščias šūvis į orą“, teigia Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Nežinau, ar galima naujai dislokuoti tai, kas iš esmės yra dislokuota (...) Kaliningrado srityje branduoliniai ginklai yra dislokuoti. Ne strateginiai, bet jie yra dislokuoti, ir čia tokie gąsdinimai yra tuščias šūvis į orą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė šalies vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad Rusija kitų valstybių likimo nespręs.

„Jos pačios spręs, ar jos nori prisijungti prie NATO – ar tai nori padaryti Švedija, ar Suomija, ar Ukraina. Tai bus jų pačių sprendimo reikalas ir NATO aljansas svarstys tokias paraiškas ir priims sprendimus“, – teigė G. Nausėda.

Buvęs Rusijos prezidentas, Nacionalinio saugumo tarybos vadovas pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį įspėjo, kad Rusija dislokuotų branduolinių ginklų netoli Baltijos valstybių ir Skandinavijos, jei Suomija ar Švedija nuspręstų įstoti į NATO.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ketvirtadienį sakė, kad Rusijos svarstymai dislokuoti branduolinį ginklą Karaliaučiuje „atrodo gana keistai“, nes jis „visada buvo laikomas Kaliningrado srityje“.

Maskvos kariniai veiksmai Ukrainoje išprovokavo dramatišką Suomijos ir Švedijos visuomenių bei politikų nuomonės pasikeitimą dėl ilgametės karinio neprisijungimo politikos.

Suomija šią savaitę sakė, kad „per kelias savaites“ apsispręs, ar teikti paraišką įstoti į NATO. Švedija taip pat diskutuoja dėl narystės Aljanse.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA