PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 17 d. 15:01

Rusijai atgrasyti būtinos JAV pajėgos regione, susitikęs su Ll. Austinu sako A. Anušauskas

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


237360

Rusijai atgrasyti būtinos JAV pajėgos regione, penktadienį susitikęs su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Nuolatinį JAV ir NATO pajėgų buvimą regione matome kaip vienintelį efektyvų Rusijos atgrasymo faktorių. Tikimės, kad šiuo metu vykstančios JAV rotacijos bus išlaikytos ateityje. NATO pajėgų didinimas rytiniame pakraštyje negali pakeisti JAV pajėgų buvimo reikalingumo“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime sakė A. Anušauskas.

Baltijos šalių gynybos ministrai ir Ll. Austinas susitiko NATO gynybos ministrų susitikimo Briuselyje paraštėse. Susitikime aptarta regiono saugumo situacija, pajėgumų vystymas ir ilgalaikė NATO adaptacija.

„Kaip Lietuvos gynybos ministras galiu užtikrinti, kad esame pasirengę suteikti JAV visą reikalingą priimančiosios šalies paramą ir toliau investuoti į ją, kad sudarytume sąlygas JAV rotacijoms ir jų tęstinumui “, – kalbėjo A. Anušauskas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad greitas JAV karių pastiprinimas nebūtų įmanomas be JAV integruotos oro ir raketinės gynybos dislokavimo ir JAV karinės technikos, amunicijos bei reikalingų logistikos atsargų išdėstymo Baltijos šalių regione.

Anot ministro, tai yra labai svarbūs elementai užtikrinant greitą JAV karių pastiprinimą ir išlaikymą galimose kovinėse operacijose regione.

Baltijos šalių gynybos ministrai išsakė bendrą poziciją dėl sprendimų, kurių tikisi vėliau birželį vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Madride, teigiama pranešime.

Valstybės tikisi reikšmingai sustiprinti sąjungininkų buvimą NATO rytiniame sparne, įskaitant jose dislokuotų tarptautinių batalionų padidinimą iki brigados dydžio vienetų.

BNS