REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 1 d. 13:29

Rusija teigia galinti konfiskuoti „priešiškų“ šalių turtą

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


215029

Rusija sekmadienį pareiškė galinti konfiskuoti šalių, kurias ji laiko priešiškomis, turtą Rusijoje, keršydama už JAV pasiūlymą išparduoti Rusijos oligarchų turtą ir perduoti pajamas Ukrainai.

„Kalbant apie Rusijos teritorijoje esančias bendroves, kurių savininkai yra priešiškų šalių piliečiai ir kai tokiose šalyse priimtas sprendimas“ konfiskuoti rusišką turtą, „yra sąžininga imtis atsakomųjų priemonių ir konfiskuoti turtą“, pareiškė Rusijos parlamento žemųjų rūmų – Valstybės Dūmos – pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

„Ir pajamos iš šio turto pardavimo bus panaudotos mūsų šalies plėtrai“, – parašė jis platformoje „Telegram“.

V. Volodinas apkaltino „tam tikras priešiškas šalis – Lietuvą, Latviją, Lenkiją ir net Jungtines Valstijas“ – nesilaikant tarptautinės teisės ir „vykdant gryną vagystę“.

Pasak V. Volodino, „šiandien Rusijos verslininkai perka Rusijoje veikiančias užsienio bendroves ir perka partnerių, kurie nori pasitraukti iš mūsų rinkos, akcijas“.

Jis paragino „priešiškas“ valstybes „elgtis civilizuotai ir laikytis tarptautinės teisės“.

Baltieji rūmai kiek anksčiau pasiūlė naudoti konfiskuotą Rusijos oligarchų turtą kompensuoti Ukrainai nuostolius, patirtus dėl Maskvos karinės invazijos.

Tai leistų „perduoti Ukrainai pajamas už nusavintą kleptokratinį turtą, kad būtų atlyginta Rusijos agresijos žala“, buvo nurodyta Baltųjų rūmų paskelbtame pranešime.

„Sukurtas pavojingas precedentas, kuris gali atsisukti prieš pačias Jungtines Valstijas“, – įspėjo V. Volodinas.

„Šis sprendimas nepakenks mūsų šalies ekonomikai. Turtingų [Rusijos] piliečių jachtos, vilos ir kitas turtas niekaip neprisideda prie [Rusijos ekonomikos] plėtros“, – pridūrė jis.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA